Cenny dar dla Ignasia od firmy budowlanej. Chłopiec...

  Cenny dar dla Ignasia od firmy budowlanej. Chłopiec przechodzi właśnie poważną operację w Rzymie

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Nowy Dwór Gd. Paweł Makarski z datkiem od Budimexu na rzecz Ignasia Wdowicza

  Nowy Dwór Gd. Paweł Makarski z datkiem od Budimexu na rzecz Ignasia Wdowicza ©Tomasz Chudzyński

  Nowy Dwór Gdański. Mały Ignaś Wdowicz, cierpiący na ciężką wadę serca, jest obecnie w Rzymie gdzie na dziś (12.09.2018) planowana jest jego operacja. O dzielnym chłopcu nie zapominają nie tylko mieszkańcy Nowego Dworu Gd. 10 tys. zł na leczenie chłopca ofiarowała firma Budimex.
  Nowy Dwór Gd. Paweł Makarski z datkiem od Budimexu na rzecz Ignasia Wdowicza

  Nowy Dwór Gd. Paweł Makarski z datkiem od Budimexu na rzecz Ignasia Wdowicza ©Tomasz Chudzyński

  10 tys. zł przekazała firma Budimex na leczenie małego mieszkańca Nowego Dworu Gd., Ignasia Wdowicza. Wsparcie ze strony spółki budującej trasę S7 na Żuławach zainicjował jeden z pracowników Budimexu, pochodzący z Nowego Dworu Gd., Paweł Makarski.

  W lipcu, kiedy rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na drogą, nierefundowaną przez NFZ operację Ignasia we Włoszech, Paweł Makarski postanowił zainteresować walką chłopca przełożonych Budimexu.

  - Jako człowiek, który pochodzi z tego pięknego miasteczka na Żuławach czuję się zobligowany, by walczyć o tego chłopca, a pracując w Budimeksie wiem, że mam taką możliwość - mówi Paweł Makarski. - Wszak nasza firma wie jak i kiedy pomóc, co udowadniała wielokrotnie. Chcieliśmy w 50 urodziny Budimeksu (wypadają właśnie w 2018 r.) pomóc uratować Ignasia, by on także kiedyś cieszył się ze swoich 50 urodzin i obchodził je równie hucznie jak nasza firma. Chcieliśmy pozostawić w Nowym Dworze Gd., oprócz trasy S7 jeszcze większy wkład, którym będzie ratowanie ludzkiego życia.

  Prezes Budimexu Dariusz Blocher pozytywnie odpowiedział na apel pochodzącego z Nowego Dworu Gd., wieloletniego pracownika Budimexu. Firma przekazała 10 tys. zł na leczenie chłopca. Zaznaczmy, mieszkańcy miasta potrzebną na operację sumę zebrali bardzo szybko (w internecie trwały zbiórka, licytacje, odbył się charytatywny piknik), natomiast potrzebne były dalsze środki, chociażby na drogi medyczny transport lotniczy, którym Ignaś dotarł wraz z rodzicami do Rzymu.

  - Myślę, że lokalna społeczność nie zapomni tego gestu i każdy przejazd trasą ekspresową będzie kojarzył się nie tylko z tym, że potrafimy dobrze budować, ale także z tym, że Budimex budując tę drogę pomógł ratować małego Ignasia.

  Zaznaczmy, dziś (w środę 12 września Ignaś ma przejść operację w klinice profesora Carottiego w Rzymie). Rodzice chłopca proszą o modlitwę.


  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brak

  brak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Brawo, Budimex!! To się nazywa hojny gest! Modlimy się za Ingasia.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo