Cena za działki w Malborku stopniała

  Cena za działki w Malborku stopniała

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  O trzy mln zł spadła cena wywoławcza za trzy niezwykle atrakcyjne działki w pobliżu pokrzyżackiej warowni, które próbuje sprzedać Urząd Miasta Malborka. Do drugiego przetargu nikt się nie zgłosił.
  Uwagę przyciągają przede wszystkim o wiele niższe ceny wyjściowe za grunty położone w centrum miasta. Jeszcze niedawno za 0,28-ha działkę w bliskim sąsiedztwie zamku i planowanego czterogwiazdkowego hotelu magistrat chciał otrzymać min. 7,1 mln zł.

  Teraz już tylko 4,97 mln zł. Ten grunt, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ma być przeznaczony pod zabudowę usługową - m.in. centrum kongresowo-widowiskowe. Za mniejsze kwoty można też kupić dwie działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

  Cena wywoławcza za grunt o pow. 0,11 ha podczas drugiego przetargu wynosiła 1,7 mln zł, a teraz już tylko 1,19 mln zł. Podobnie jest z drugą działką: ze 1,58 mln zł stawka stopniała do 1,11 mln zł. - Starając się zainteresować inwestorów naszą ofertą, musimy kierować się zdrowym rozsądkiem i nie ulegać teoriom o wartości gruntów - tłumaczy obniżkę Andrzej Rychłowski, burmistrz Malborka.

  Jeśli miastu uda się znaleźć nabywców dla trzech nieruchomości i sprzeda je po najniższych stawkach, uzyska tylko ok. 7,3 mln zł, zamiast ponad 10 mln zł, które jeszcze niedawno planował0 zdobyć. Przetarg ustny - 15 września.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo