Cegiełka do zwycięstwa. Chojniczanka wreszcie odbiła się od dna. Spadkowicz z Ekstraklasy został z niczym

Tomasz Galiński
Lucyna Nenow / Polska Press
Mateusz Cegiełka strzelił gola w samej końcówce meczu z Górnikiem Łęczna, dzięki czemu Chojniczanka pokonała spadkowicza z Ekstraklasy 2:1. Dla zespołu Tomasza Kafarskiego to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, które pozwala opuścić strefę spadkową.

Trafienie Cegiełki nie było zwykłym wepchnięciem piłki do bramki. To bardzo ładne uderzenie zza pola karnego, po którym Maciej Gostomski mógł jedynie wyciągać futbolówkę z siatki. To była zresztą znakomita zmiana trenera Kafarskiego, bo Cegiełka pojawił się na murawie dosłownie kilka minut wcześniej.

Wydaje się, że punkt wywalczony w poprzedniej kolejce w Chorzowie dodał pewności siebie zawodnikom Chojniczanki. Wtedy też udało się ukąsić rywala w samej końcówce. Teraz było podobnie.

Na Chojniczankę źle nie wpłynął też gol stracony prosto do szatni. Gospodarze się nie podłamali. Inna sprawa, że po przerwie nie oglądaliśmy już tylu składnych akcji, co w pierwszej części spotkania. Niemniej, za parę tygodni w Chojnicach nikt nie będzie o tym pamiętał. Liczyło się zwycięstwo i odbicie od dna. To się udało. Chojniczanka, a przede wszystkim trener Kafarski mogą teraz odetchnąć.

Chojniczanka Chojnice - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Bramki: Tomasz Mikołajczak (29), Mateusz Cegiełka (88) - Łukasz Grzeszczyk (44)

Chojniczanka: Kuchta - Grolik, Bartosiak, Kasperowicz - Mazek, van Huffel (83 Cegiełka), Drewniak, Kalinkowski (83 Karbowy), Ryczkowski (70 Mikołajczyk) - Mikołajczak (62 Wolsztyński), Tuszyński (62 Skrzypczak).

Górnik: Gostomski - Krykun, Zbozień, Biernat, Dziwniel (85 Łychowydko), Tkacz (71 Pierzak) - Gąska, Serrano, Kryeziu, Grzeszczyk - Podliński (81 Szramowski).