Cały Monciak w sieci

  Cały Monciak w sieci

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Darmowym bezprzewodowym internetem na całej długości popularnego Monciaka oraz na części mola i przylegającej do niego plaży cieszyć się mogą od czwartku turyści odwiedzający kurort oraz mieszkańcy miasta.
  Żeby z niego skorzystać, wystarczy mieć laptop, a nawet telefon komórkowy, wyposażony w kartę wi-fi.

  Darmowy internet jest wspólną inicjatywą sopockiego magistratu i portalu Wirtualna Polska, który podobne strefy bezprzewodowego dostępu do sieci uruchomił już wcześniej, m.in. w Krakowie, Gdańsku czy Zakopanem. Wartość inwestycji nie jest znana. Wiadomo tylko, że miasto nie musiało do niej dokładać ani złotówki. Trudno się więc dziwić, iż urzędnicy są niezmiernie zadowoleni z nowej zabawki dla sopockich turystów.

  - Chcemy być kurortem nowoczesnym - mówi Paweł Orłowski, wiceprezydent Sopotu. - W tym roku poczyniliśmy już w tym kierunku kilka znaczących kroków. Zmieniliśmy zupełnie formułę naszej strony miejskiej, zakończyliśmy też pracę nad pierwszym etapem programu e-gmina, który umożliwia załatwianie wielu spraw urzędowych przez internet. Żeby z tego wszystkiego korzystać, trzeba mieć jednak dostęp do sieci. Kolejnym logicznym krokiem jest więc to, czego jesteśmy świadkami, czyli uruchomienie darmowego dostępu do internetu.
  Aby zasięgiem objąć Monciak na całej jego długości oraz molo na odcinku 50 metrów od brzegu, konieczna była instalacja 10 małych nadajników.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo