Bytovia daje lekcję gry biało-bordowym

Po wygranej w dobrym stylu z Gedanią Gdańska, Kaszubia Kościerzyna dostała prawdziwą lekcję gry od zespołu Bytovii II Bytów. Rywal zza między pokonał biało-bordowych aż 6:0.

Przed spotkaniem w Bytowie, gdybyśmy wzięli pod uwagę układ IV-ligowej tabeli, to zdecydowanym faworytem pojedynku między Bytovią a Kaszubią, był kościerski zespół. Przed ostatnią kolejką biało-bordowi z dorobkiem 23 punktów byli sklasyfikowani na 6 pozycji. Natomiast rywal zajmował 15 miejsce i miał na swoim koncie zaledwie 10 punktów. Bytovia przed meczem z Kaszubią rozegrała 13 spotkań spośród których wygrała zaledwie 2, zremisowała 4, a 7 spotkań zakończyła porażką. Jednak w starciu z kościerskim zespołem.

Mecz w Bytowie rozpoczął się bardzo źle dla podopiecznych Janusza Kafarskiego i Michała Drzymały. Już w 7 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dziesięć minut później Bytovia prowadziła już 2:0. Pomimo dominacji bytow-skiego zespoły, pierwsza odsłona zakończyła się takim wynikiem. Po zmianie stron, pierwsze dwadzieścia minut, to gra głównie w środkowej części boiska. Zawodnicy Kaszubii, mimo starań nie potrafili zdobyć kontaktowej bramki. Natomiast w 67 minucie meczu, z kolejnego gola mogli się cieszyć zawodnicy i kibice gospodarzy. Ostatnie trzy bramki Duma Kaszub straciła w ostatnich dziesięciu minutach. Bytovianie zdobywali je kolejno w 82, 85 oraz ostatniej minucie spotkania. W efekcie przegranej zespół z Kościerzyny spadł na 8 pozycję w tabeli. W najbliższą sobotę, 12 listopada biało-bordowi rozegrają mecz przed własną publicznością. Ich rywalem będzie drużyna Sokoła Wyczechy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.