Bytovia Bytów w hicie 12. kolejki Fortuny I ligi nie sprostała w Częstochowie Rakowowi

RR
Do soboty Bytovia Bytów nie przegrała w tym sezonie żadnego I-ligowego spotkania wyjazdowego Aneta Zurek
Raków Częstochowa kontra Bytovia, czyli jak lider z wiceliderem na zapleczu ekstraklasy. W sobotę na stadionie przy Limanowskiego doszło do spotkania na szczycie. Obie drużyny stać na dobre widowisko. Tym razem lepsi byli jednak goście, którzy zwyciężyli 2:1.

Po 11. kolejkach w Fortunie I lidze Raków Częstochowa miał w dorobku 24 punkty, a Bytovia 20. Co ciekawe, obie drużyny miały identyczny układ meczów 4 zwycięstw i 2 remisów, z tym że Raków przed własną publicznością, a Bytovia na wyjeździe.

– Przed nami kolejne spotkanie na szczycie. Raków jest jednym z kandydatów do awansu i ma wielu mocnych zawodników z przeszłością ekstraklasową. Myślę, że będzie to najtrudniejszy przeciwnik, z którym przyszło nam się mierzyć w tym sezonie, ale wierze, że nasz zespół da sobie radę – wyjaśniał przed spotkaniem Jakub Kuzdra, pomocnik Bytovii.

Raków wyszedł na prowadzenie tuż przed przerwą. W 43. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Miłosz Szczepański i zaskoczył tym Andrzeja Witana. Na szczęście, na odpowiedź Bytovii czekać długo nie trzeba było. Praktycznie tuż po zmianie stron było już 1:1, bo na listę strzelców wpisał się Filip Burkhardt. To trzecia bramka w I lidze tego piłkarza we wrześniu.

Niestety, w 62. minucie częstochowianie znów cieszyli się ze zdobytej bramki. Tym razem głową piłkę do bramki Bytovii skierował Sebastian Musiolik. Więcej goli w sobotnim meczu już nie padło.