Bytovia Bytów - Odra Opole. Szalony finisz gospodarzy!

Na zdjęciu: piłkarze Bytovii Bytów
Na zdjęciu: piłkarze Bytovii Bytów Dziennik Lodzki
Piłkarze Bytovii przegrywali z Odrą Opole przed własną publicznością 0:1 do... ostatniej minuty spotkania. Punkt wyszarpali jednak rywalowi w dramatycznych okolicznościach, a zapewnił im go Maksymilian Hebel.

Piłkarze z Opola przyjechali do Bytowa z jasnym celem - chcieli odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Bytowianie natomiast zamierzali udowodnić wszystkim, że przed własną publicznością też potrafią punktować, co wcześniej wychodziło im raczej słabo.

I na poprawę tych statystyk na początku sobotniego spotkania się nie zapowiadało. Już w 9. minucie pojedynku goście objęli prowadzenie. Druga sytuacja przyjezdnych zakończyła się bramką. Dośrodkowanie Krzysztofa Janusa skrzętnie wykorzystał Ivan Martin.

Bytowianie próbowali szybko zabrać się za odrabianie strat i przeszli do ofensywy. Najpierw obok słupka piłkę kopnął Mateusz Kuzimski, a chwilę potem dogodną sytuację zmarnował Gracjan Jaroch. Z kolei tuż przed przerwą przed stratą drugiej bramki swój zespół uchronił Juliusz Letniowski.

W drugiej odsłonie Odra skupiła się już tylko w zasadzie na defensywie. I długo robiła to skutecznie, ale też i szczęśliwie. W ostatnim kwadransie podopieczni trenera Adriana Stawskiego mocno napierali na rywala, ale brakowało im argumentów.

Wreszcie jednak dopięli swego. W finalnej akcji w ostatnich sekundach spotkania strzał ostatniej szansy oddał Maksymilian Hebel. Tym samym pozbawił przeciwnika szansy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W kolejnej batalii bytowianie zmierzą się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. Spotkanie to zaplanowane zostało na piątek, 26 października. Pierwszy gwizdek o godz. 18.

Jakub Arak po meczu Piast - Lechia: Szkoda, remisu. Przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty