MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Były wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej „Morena” nie trafił do aresztu. W piątek, 5.02.2021 r. wieczorem spotkanie mieszkańców

Rafał Mrowicki
Rafał Mrowicki
Na zdj. spotkanie mieszkańców spółdzielni „Morena” w styczniu 2021 r.
Na zdj. spotkanie mieszkańców spółdzielni „Morena” w styczniu 2021 r. Karolina Misztal
Henryk T. – do niedawna wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej „Morena” – nie trafił do aresztu. Prokuratura, która w środę, 3.02.2021 r. postawiła mu zarzuty, będzie się odwoływać od decyzji sądu z obawy na możliwość mataczenia. W piątek, 5.02.2021 wieczorem odbędzie się spotkanie mieszkańców zaangażowanych w walkę z problemami spółdzielni.

Były prezes spółdzielni mieszkaniowej „Morena” nie trafił do aresztu

Henryk T. został w środę, 3.02.2021 r. zatrzymany w związku z zarzutem dewastowania mienia spółdzielni, a następnie wyłudzania odszkodowania od firm ubezpieczeniowych. Miał w ten sposób doprowadzić do oszustwa na kwotę 226 tys. zł. Grozi mu za to 10 lat więzienia. Razem z nim zarzuty usłyszała jeszcze jedna osoba, która miała brać w udział w oszustwie ubezpieczeniowym.

Śledztwo jest rozwojowe. Policja zabezpieczyła niedawno na zlecenie prokuratury całość dokumentów spółdzielni.

Działania wobec władz spółdzielni przyspieszyły po głośnym reportażu Onetu z połowy stycznia tego roku, dzięki któremu sprawa nabrała ogólnopolskiego rozgłosu.

Sam Henryk T. rezygnację złożył w ubiegłym tygodniu. Oprócz zlecania dewastacji klatek schodowych, mieszkańcy zarzucają mu m.in. ustawienie wyborów do rady nadzorczej, w których głosowali pełnomocnicy, którzy mieli być opłaceni. Miał też planować dyskredytację gdańskiego posła PiS Kacpra Płażyńskiego, który jeszcze jako miejski radny wspierał mieszkańców oraz apelował o działania do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry.

Władze spółdzielni wydały niedawno oświadczenie, w którym odcinają się od działań Henryka T. oraz zapewniają o dobrej woli. Ze strony mieszkańców, ale też posła Płażyńskiego, słychać sceptycyzm wobec ich postawy. Zwracają uwagę, że to ludzie, którzy współpracowali z Henrykiem T. we władzach spółdzielni.

Oświadczenie Zarządu i Rady Nadzorczej LWSM Morena ws. decyzji Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącej ogłoszenia zarzutów byłemu wiceprezesowi Spółdzielni Henrykowi T.

Zarząd i Rada Nadzorcza Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej Morena oświadczają, iż deklarują pełną gotowość do współpracy z Prokuraturą oraz dołożą wszelkich starań w celu wyjaśnienia kwestii przez nią badanych.

Jesteśmy wstrząśnięci nagraniami opublikowanymi przez media i pierwszymi ustaleniami organów ścigania. Praktyki, które ujrzały światło dzienne dzięki Dziennikarzom, uznajemy za naganne, niezgodne z wyznawanymi przez nas wartościami i niedopuszczalne.

Ufamy, że organy ścigania doprowadzą do ukazania motywów i sposobów działania osób zaangażowanych w tę sprawę, bowiem jej pełne wyjaśnienie należy się zarówno Spółdzielcom, jak i ich przedstawicielom oraz współpracownikom z Zarządu Spółdzielni.

Mamy świadomość, że czeka nas teraz praca nad przywróceniem zaufania Mieszkańców Spółdzielni do władz LWSM, ich decyzji i działań. Dołożymy też wszelkich starań, żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

Spotkanie mieszkańców Moreny w piątek, 5.02.2021 r.

Na piątek, 5.02.2021 r. planowane jest spotkanie mieszkańców Moreny, którzy mają porozmawiać o dalszych działaniach wobec nieprawidłowości w spółdzielni. Ma się ono odbyć o 18:30 w pobliżu marketu Biedronka przy ulicy Nałkowskiej.

Po spotkaniu mieszkańców swoją konferencję prasową ma zorganizować poseł Kacper Płażyński.

Spotkanie mieszkańców spółdzielni "Morena"

Demonstracja ws. matactw w LWSM "Morena" 22.01.2021r. Mieszk...

Masz informacje? Redakcja Dziennika Bałtyckiego czeka na #SYGNAŁ

MUSISZ OBEJRZEĆ TE GALERIE!

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki