Były wiceprezes Lotosu zatrzymany w związku z karuzelą VAT...

  Były wiceprezes Lotosu zatrzymany w związku z karuzelą VAT na 7 mln zł

  wie, współpr. szym

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Były wiceprezes Lotosu zatrzymany w związku z karuzelą VAT na 7 mln zł
  O 6,756 mln złotych miał zostać uszczuplony Skarb Państwa wskutek działalności karuzeli VAT prowadzonej przez czterech biznesmenów. W sprawie chodzi o wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych, a jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jeden z mężczyzn, którzy usłyszą zarzuty to były wiceprezes Zarządu Grupy Lotos SA.
  Były wiceprezes Lotosu zatrzymany w związku z karuzelą VAT na 7 mln zł
  - Wspólne działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego, delegatury w Gdańsku wraz z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuraturą Okręgową w Zamościu doprowadziły do zatrzymania 4 osób. Wśród nich jest kierownictwo - prezes i dyrektorzy podkarpackiej spółki – relacjonuje Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy CBA. - Zatrzymani działając w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych. Grupa działała na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji - dodaje.

  Jak wyjaśniają funkcjonariusze, spółka miała produkować ogniwa prądotwórcze, jednak w rzeczywistości pełniła ona jedynie rolę tzw. bufora, pozorując transakcje handlowe. Agenci CBA i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali mieszkania zatrzymanych i pomieszczenia firmy. Tam zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i dane elektroniczne związane z przestępczym procederem zatrzymanych osób.

  Czytaj też: Policja zatrzymała członka grupy przestępczej zajmującej się wyłudzeniami podatku VAT


  Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie jednym z zatrzymanych jest były wiceprezes Zarządu Grupy Lotos SA.

  - Chodzi o karuzelę VAT oraz wyłudzenie dotacji unijnych. Ogółem zarzutami objęta będzie kwota 6.756.980 zł na tyle miał zostać uszczuplony Skarb Państwa. Czynności z zatrzymanymi wciąż trwają, do ich zakończenia nie wypowiadam się na temat ich personaliów – ucina Jerzy Ziarkiewicz Prokurator Okręgowy w Zamościu.

  Informację, że jeden z zatrzymanych to 40-letni b. wiceprezes Lotosu potwierdził nam jednak jeden z funkcjonariuszy znających szczegóły sprawy.


  Zobacz Peryskop z 12.07.2018:  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oszustwa

  mork (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  KAS robi już audyty w urzedach i ma nowe systemy sledzenia falszywych operacji, efekty sa widoczne, mozna liczyc ze coraz wiecej pieniedzy bedzie trafiac do budzetu i sluzyc obywatelom, zamiast...rozwiń całość

  KAS robi już audyty w urzedach i ma nowe systemy sledzenia falszywych operacji, efekty sa widoczne, mozna liczyc ze coraz wiecej pieniedzy bedzie trafiac do budzetu i sluzyc obywatelom, zamiast zasilac kieszenie przestepcowzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  %%

  Dawid (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Należy dodać, ze to były prezes Lotosu z nadania PiS.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo