sportowy24
  Był na wojnie i zbudował siłownię na pustyni. Cedric...

  Był na wojnie i zbudował siłownię na pustyni. Cedric McMillan - poruszająca historia kulturysty

  Krzysztof Michalski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Był na wojnie i zbudował siłownię na pustyni. Cedric McMillan - poruszająca historia kulturysty

  ©Szymon Szewczyk

  Chwali go Arnold Schwarzenegger, był na wojnie i zbudował siłownię na środku pustyni. Oto Cedric McMillan, czołowy kulturysta świata, który wygrał pierwszą edycję Levone Pro Classic. Zawody kulturystyczne zostały rozegrane podczas Fit Festivalu, w Amber Expo w Gdańsku.
  Był na wojnie i zbudował siłownię na pustyni. Cedric McMillan - poruszająca historia kulturysty

  ©Szymon Szewczyk

  Słyszałem, że Twoje zainteresowanie kulturystyką zaczęło się od komiksów.
  Tak, jako dziecko fascynowałem się umięśnionymi bohaterami w komiksach, jak Conan Barbarzyńca. Potem zobaczyłem zawody kulturystyczne w telewizji i zacząłem kupować magazyny, przeglądać je i uczyć się ćwiczeń. Wszystko to interesowało mnie od małego dzieciaka. Mam gdzieś zdjęcie, gdy mam 5 lat i pozuję jak kulturysta (śmiech).

  Kiedy to wszystko nabrało poważniejszego wymiaru i zrozumiałeś, że chcesz się tym zająć na poważnie?
  To było w 2003 roku. Zaszedłem do sklepu z odżywkami i zobaczyłem tam gościa, kulturystę-amatora... Był po prostu ogromny! Znów czułem się jak mały dzieciak. Polecił mi odpowiednie odżywki i od tego momentu chodziłem do niego codziennie. Zapisywałem sobie wszystkie posiłki i konsultowałem się z nim. Po miesiącu w końcu wszystko odpowiednio sobie ułożyłem i przybrałem 15 kilogramów! Wtedy zaproponował, żebym zaczął startować w zawodach i dał mi kilka amatorskich filmów z różnych konkursów. Po kolejnym miesiącu wystartowałem w swoich pierwszych zawodach i od razu to pokochałem.

  Kiedy pojawiły się pierwsze sukcesy i stałeś się rozpoznawalny?
  Powiedziałbym, że byłem rozpoznawalny od samego początku. Pokonywałem kolejne szczeble i wszędzie wygrywałem. W końcu zacząłem startować w profesjonalnych zawodach, ale w nich przegrywałem (śmiech). Jednak ludzie mówią o mnie, że mam sylwetkę w stylu kulturystów ze „starej szkoły”, jak kulturyści z lat 80. Oni zawsze byli moimi idolami i starałem się budować swoją sylwetkę podobnie do nich. Dla mnie sukcesem jest właśnie to, że porównuje się mnie do takich kulturystów. Ich ciała wyglądały pięknie i były inspirujące. Dzisiaj kulturyści wyglądają trochę przerażająco. Ja chciałem mieć sylwetkę w starym stylu i udało mi się to osiągnąć. Mimo to nadal zbyt często nie wygrywam, ale zostałem doceniony przez Arnolda Schwarzeneggera, który powiedział, że jestem jego ulubionym kulturystą. Dla mnie to jakbym był mistrzem świata, bo usłyszałem takie słowa od swojego idola.

  Wiele osób uważa, że sędziowie Cię nie doceniają. Zgadzasz się z tym?
  Kiedy masz problem z całą grupą ludzi, to problem dotyczy ciebie, a nie reszty. Skoro nie wygrywam, to coś musi być nie tak ze mną. Może sędziowie szukają czegoś innego? Staram się nawet o tym nie myśleć. Wystarczy, że gdy patrzę na nagrania z konkursów, jestem zadowolony z tego jak wyglądam. Są muzycy czy aktorzy, którzy są świetni i uwielbiani, ale nie dostają nagród. Dobrym nie czyni cię to, że dostajesz jakąś nagrodę, tylko docenienie przez innych ludzi. Jeśli publiczności na zawodach podoba się, jak wygląda Cedric McMillan, dla mnie to jest zwycięstwo. Kiedy wychodzę na scenę z kilkoma zawodnikami, najbardziej się spośród nich wyróżniam, bo jestem inny, jedyny w swoim rodzaju.

  Wiem, że byłeś żołnierzem. Jak wyglądała Twoja wojskowa kariera i w jaki sposób łączyłeś ją ze sportem?
  Na początku było ciężko, pracowałem 12-14 godzin dziennie. Kończyłem pracę, szedłem na siłownię i wracałem do domu o 23 czy o północy, a potem musiałem wstać o 3 nad ranem, żeby szykować się do pracy. Czasami zasypiałem nawet na siłowni (śmiech). Budziłem się, a był już czas, żeby iść do roboty. Szybko kończyłem ćwiczenia i nawet nie wracałem do domu, tylko szybko leciałem do pracy. To było jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu, ale dałem radę wszystko pogodzić, musiałem tylko odpowiednio gospodarować czasem. Kiedy czegoś naprawdę chcesz, zrobisz wszystko, żeby to osiągnąć. Jeśli naprawdę podoba ci się jakaś dziewczyna, to pójdziesz z nią nawet na najgłupszy film i będziesz robił całą resztę tych bzdur, które one lubią (śmiech).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  "Pomaganie przez gotowanie". Nasza akcja charytatywna!

  POMORZE - region wolności

  POMORZE - region wolności

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!