Buzdygan dla Martyny Synoradzkiej i Leszka Rajskiego

Brunon Kowalke
W sobotę odbył się I Turniej o Puchar Gdańskiej Szkoły Floretu zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski Juniorów Młodszych. W hali przy ul. VII Dwór triumfowali: Sandra Sulik i Andrzej Rządkowski (KSz Wrocławianie).

Spośród gospodarzy na podium stanęli Maciej Podralski, który zajął 2 miejsce, zaś na 3 pozycjach uplasowali się Julia Wąsowicz i Marek Pilszak (wszyscy UKS Atena Gdańsk). Trenerami młodych gdańszczan są Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski.

W niedzielę w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się XIX Turniej o Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreciści oraz zawodnicy z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Włoch, Chorwacji, Finlandii i Hiszpanii. W turnieju kobiet zwyciężyła Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań), która w finale pokonała Magdalenę Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11, wśród mężczyzn triumfował Leszek Rajski (KSz Wrocławianie), który pokonał w finale Piotra Jandę (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) także 15:11. W turnieju kobiet na podium były także siostry Hanna i Marta Łyczbińskie (Sietom AZS AWFiS).

Gdański turniej jest zaliczany do cyklu Młodzieżowego Pucharu Europy (kat. do lat 23). Buzdygany zwycięzcom wręczali prorektor AWFiS Kazimierz Kochanowicz i przewodniczący Gdańskiej Rady Sportu Wojciech Przybylski. Na starcie zawodów z powodów zdrowotnych zabrakło m.in. Anny Rybickiej i Radosława Glonka, ubiegłorocznych triumfatorów.