Burze z gradem na Pomorzu. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla województwa pomorskiego na piątek 16.08.2019

Sandra JanikowskaZaktualizowano 
Burze z gradem, wiatr do 60 km/h i opady deszczu - to prognoza na piątek, 16.08.2019 roku. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali ostrzeżenia i prognozowane zagrożenia dla województwa pomorskiego. W piątek, 16 sierpnia 2019 roku spodziewać się można burz z gradem. IMGW wydał I stopień ostrzeżenia.

Burze z gradem na Pomorzu 16.08.2019. Ostrzeżenie IMGW

W dniach 16-17 sierpnia synoptycy przewiduą wystąpienie burz i porywów wiatru do 60 km/h na Pomorzu. Ponadto, mogą wystąpić opady deszczu do 25 mm lub grad. Meteorolodzy przewidują zagrożenie I stopnia. Orientacyjna prognoza zagrożeń opublikowana 15 sierpnia obejmuje warunki meteorologiczne mające wystąpić między piątkiem 16 sierpnia (od godz. 7:30) a sobotą 17 sierpnia (do 7:30).

Informacja dotycząca możliwych zagrożeń dotyczy województwa pomorskiego. Warto wspomnieć, że z podobnymi warunkami pogodowymi mogą spotkać się mieszkańcy województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego.

We wszystkich wyżej wymienionych województwach przewidywane są burze.

Gdzie jest burza teraz? Zobacz interaktywną mapę online:

To ważne! Sprawdź istotne informacje: JAK SIĘ ZACHOWAĆ W CZASIE BURZY?

TOP 18 zasad postępowania w czasie burzy - dzięki tym reguło...

Burze z gradem na Pomorzu. Co oznacza ostrzeżenie 1 stopnia?

Synoptycy wyróżniają 3 stopnie ostrzeżeń meteorologicznych. Pierwszy z nich charakteryzuje się najsłabszym współczynnikiem wystąpienia zagrażających zjawisk pogodowych. Na oficjalnej stronie IMGW widnieje oficjalna definicja I stopnia zagrożeń i brzmi ona następująco:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji

Zaleca się zachowanie ostrożności na obszarze objętym ostrzeżeniami.

ZOBACZ TAKŻE: Gwałtowne burze nad Pomorzem. Ostrzeżenia IMGW

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie