Burze na Pomorzu 02.08.2018. Gdzie jest burza na Pomorzu 2...

  Burze na Pomorzu 02.08.2018. Gdzie jest burza na Pomorzu 2 sierpnia 2018? [interaktywna mapa]

  IMGW-PIB/oprac ss

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wczoraj, 1 sierpnia, burze i gwałtowne opady deszczu przeszły nad Pomorzem. Towarzyszył temu silny wiatr i grad. Wiele miejsc i ulic zostało zalanych. Służby interweniowały dzisiejszego dnia ok. 70 razy w związku z wypompowywaniem wody oraz usuwaniem drzew i konarów. IMGW wydało dzisiaj ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami na Pomorzu. Sprawdź gdzie jest burza na Pomorzu.
  Burze na Pomorzu 02.08.2018. Gdzie jest burza na Pomorzu 2 sierpnia 2018?
  1/6

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Przemek Świderski

  Burze na Pomorzu 1 sierpnia


  Po południu, 1 sierpnia, nad Gdańskiem przeszła burza i gwałtowne opady deszczu. Towarzyszył im silny wiatr. Dużo ulic miasta zostało zalanych. Burze przeszły także nad innymi częściami Pomorza.

  Państwowa Straż Pożarna podsumowała środową burzę: straż wyjeżdżała w całym województwie do 171 zdarzeń. W Gdańsku zanotowano 59 interwencji, w powiecie starogardzkim -34, powiecie kartuskim -33.


  Zobacz: Burza i gwałtowne opady deszczu i gradu w Gdańsku 1 sierpnia 2018


  Służby dzisiejszego dnia (2 sierpnia) wciąż pracowały nad zaprowadzeniem porządku po wczorajszych ulewach. Jak podało KW PSP Gdańsk - od godz. 13:00 odnotowano ok. 70 interwencji związanych z wypompowywaniem wody oraz usuwaniem drzew i konarów.  Burze na Pomorzu 2 sierpnia - ostrzeżenie IMGW


  IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z gradem dla województwa pomorskiego. Obowiązuje ono do piątku 3 sierpnia do godz. 20.

  W informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy:
  "Na znajdującej się nad Pomorzem Wschodnim linii zbieżności tworzą się dobrze uwodnione komórki burzowe. Z obrazu radarowego można wnioskować, że miejscami natężenie opadów wynosi 20 mm/h, a lokalnie możliwe są nawalne opady o natężeniu do 50 mm/h. Burzom w wielu miejscach towarzyszą opady gradu. Komórki burzowe przemieszczają się wolno, w ciągu najbliższych godzin nadal będą się rozwijać nad obszarem województwa pomorskiego."

  Gdzie jest burza na Pomorzu 2 sierpnia?


  Przez Pomorze przechodzą burze i silne opady deszczu. Sprawdź na interaktywnej mapie gdzie jest burza?  W czasie rzeczywistym gdzie jest burza można zobaczyć też na tej stronie.

  Przed silnymi burzami przestrzegają również, na swoim profilu na Facebooku, Łowcy Burz. Prognozowane dla Pomorza są silne opady, utrzymujące się przez dłuższy czas, mogące prowadzić nawet do podtopień.  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo