Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burza na Pomorzu. 10 porad, jak przetrwać burzę! [niezbędne informacje]

Łukasz Boyke
Burze pogodowe mają niewielki zasięg i nie zmieniają pogody poza strefą oddziaływania. Charakteryzują się niekiedy dużą intensywnością wyładowań elektrycznych. Wierzchołki komórek burzowych (chmur) sięgają do 15-16 km nad poziom morza, tworząc charakterystyczne kowadła. Dzieje się to zwykle latem, gdy podłoże jest mocno nagrzane. Drugi typ to burze frontowe, bardziej zauważalne, a w związku z tym, przewidywalne,  o różnym "pobudzeniu", często zmieniające siłę rażenia, zmieniające pogodę na gorszą w dłuższym okresie. Nadciągające ławą burze posiadają potencjał energetyczny, często ciągną za sobą niszczycielskie wiry powietrza, za to niosą ze sobą mniejsze gradobicia niż burze letnie, zwane od ruchu mas powietrza burzami konwekcyjnymi lub termicznymi .
Burze pogodowe mają niewielki zasięg i nie zmieniają pogody poza strefą oddziaływania. Charakteryzują się niekiedy dużą intensywnością wyładowań elektrycznych. Wierzchołki komórek burzowych (chmur) sięgają do 15-16 km nad poziom morza, tworząc charakterystyczne kowadła. Dzieje się to zwykle latem, gdy podłoże jest mocno nagrzane. Drugi typ to burze frontowe, bardziej zauważalne, a w związku z tym, przewidywalne, o różnym "pobudzeniu", często zmieniające siłę rażenia, zmieniające pogodę na gorszą w dłuższym okresie. Nadciągające ławą burze posiadają potencjał energetyczny, często ciągną za sobą niszczycielskie wiry powietrza, za to niosą ze sobą mniejsze gradobicia niż burze letnie, zwane od ruchu mas powietrza burzami konwekcyjnymi lub termicznymi . Archiwum
Jak się ustrzec przed efektami gwałtownej burzy? Przeczytajcie, jak uniknąć niebezpieczeństwa związanego z wyładowaniami atmosferycznymi. Znajdziecie m.in. 10 porad, jak przeżyć burzę!
Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki