reklama

Bulwar nad brzegiem Martwej Wisły na gdańskich Stogach. Na razie są projekty, realizacja za dwa -trzy lata [wizualizacje]

MPZaktualizowano 
Bulwaru nad brzegiem Martwej Wisły. Jak będzie wyglądał? wizualizacje/ mat. Biura Rozwoju Gdańska
Jest czterech chętnych do zaprojektowania rekreacyjnego bulwaru nad brzegiem Martwej Wisły na gdańskich Stogach. W zaplanowanym na to zadanie budżecie Urzędu Morskiego w Gdyni, który prowadzi przetarg, zmieściły się dwie firmy. Projekt ma być gotowy na początku przyszłego roku, sam bulwar za dwa - trzy lata.

Bulwar nad brzegiem Martwej Wisły. Nowa przestrzeń rekreacyjna Gdańska

Zaniedbany, liczący prawie 2 kilometry teren wzdłuż brzegu Martwej Wisły na gdańskich Stogach między ulicami Tamka i Mewy, ma za kilka lat zmienić się w atrakcyjną przestrzeń rekreacyjną. Właśnie zrobiono kolejny krok w tym celu. Współpracujący z miastem Gdańsk przy tej inwestycji Urząd Morski w Gdyni otworzył koperty w przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej dla przedsięwzięcia.

Bulwar nad brzegiem Martwej Wisły. Zainteresowane są cztery firmy

Urząd Morski na projekt zarezerwował kwotę 563 tys. zł. Zmieściły się w niej oferty dwóch pracowni - Wuprohyd - 401,6 tys. zł
oraz Projmors - 553 tys. zł. Pozostałe od firm Aquaprojekt i DHV Hydroprojekt wyniosły odpowiednio 601 tys. zł i 718,4 tys. zł. Teraz oferty są analizowane, do podpisania umowy powinno dojść w najbliższych tygodniach.

Bulwar nad brzegiem Martwej Wisły. Warianty zabudowy

Zgodnie z założeniami i pierwszymi wizualizacjami nad brzegiem Martwej Wisły powstaną tereny rekreacyjne wyposażone w małą architekturę (ławki, oświetlenie, kosze na śmieci itd.) i ścieżki rowerowe. Na wybranych fragmentach powstaną przystanie, będzie także możliwość całorocznego cumowania jednostek mieszkalnych.

Bulwaru nad brzegiem Martwej Wisły. Jak będzie wyglądał? wizualizacje/ mat. Biura Rozwoju Gdańska

Obecnie pod uwagę brane są dwa warianty zabudowy bulwaru: skarpowy (tańszy ok 75 mln zł ) i pionowy (droższy ok 84 mln zł). Ten pierwszy ma mieć lżejszą konstrukcją ułatwiającą dostęp jednostkom sportowym o niskiej wolnej burcie. Wadą ukośnej skarpy jest jednak ograniczenie miejsca dla spacerowiczów i rowerzystów.

Bulwaru nad brzegiem Martwej Wisły. Jak będzie wyglądał? wizualizacje/ mat. Biura Rozwoju Gdańska

Inwestycja jest zgłoszona jako projekt do realizacji w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie unijne miałoby wynieść 85 proc.

Plac Wałowy w Gdańsku - jak będzie wyglądał? Konkurs na proj...

ZOBACZ: 2017/Bulwary nad Wisłą w Warszawie

mm/online

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie