Budują, burzą i kłócą się, a śnieg pada

Tomasz RozwadowskiZaktualizowano 
Tomasz Rozwadowski
Tomasz Rozwadowski
Czwartek, 8 stycznia 2009 r.

1. Mili tygodnia: kontrolerzy w Gdańsku. Obecnie zamiast watah brutali możemy się natchnąć na nieśmiałych, którzy gapowiczów puszczają wolno. Kierunek zmian był dobry, ale zaszliśmy nieco za daleko.

2. Cytat tygodnia: "Gdyby go umieścić w świecie ogórków, jest ogórkiem konserwowym; nie w sensie ideologicznym, ale jako preparat". Tak Kazimierz Kutz opisuje istotę bytu Jarosława Kaczyńskiego.

3. Bomba tygodnia: hala na granicy Gdańska i Sopotu. Okazało się, że oba magistraty będą musiały dopłacić po 49 mln zł do eksploatacji budującego się właśnie molocha sportowo-widowiskowego. Coś mi się widzi, że podatnicy w najbliższym czasie dostaną jeszcze wiele takich kosztownych prezentów.

4. Klapa tygodnia: miejski sylwester w Gdańsku. Na Targu Węglowym bawiło się ok. tysiąca osób. W porównaniu z innymi dużymi miastami to blamaż, ale odpowiedź na pytanie, dlaczego tak się stało, mamy w punkcie nr 3 i 5.

5. Przebierańcy tygodnia: Wprawdzie nie odwiedziła nas grupa Queen z nowym wokalistą, ale na otarcie łez mieliśmy występ zespołu odgrywającego ich przeboje. Już prawie nigdzie nie utrzymał się pogląd, że margaryna dietetyczna jest smaczniejsza od masła, ale Gdańsk dzielnie broni tego stanowiska.

6. Działka tygodnia: cypel helski. O unikatowy pod względem przyrodniczym zakątek półwyspu będą walczyć spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Że po ewentualnym wygraniu sprawy stworzą tam prywatny rezerwat, szansa jest raczej bliska zeru.

7. Postrach tygodnia: czad. Jak co roku w zimie dał się we znaki wielu mieszkańcom Pomorza. Zróbmy więc wszystko, by czad kojarzył się jedynie z dobrą zabawą, głośną muzyką, w ostateczności z geografią Afryki.

8. Walczący tygodnia: Maciej Kobyliński i Mariusz Chmiel. Prezydent Słupska chce poszerzyć granice miasta, a wójt gminy Słupsk zachować stan posiadania. Czy muszę przypominać, w jak elegancki sposób załatwiano takie spory na Dzikim Zachodzie?

9.Szczęśliwy tygodnia: narciarz. Tylko on chyba się cieszy, wyglądając dzisiaj za okno.

1. 0Rozbiórka tygodnia: Skład Kolonialny w Gdańsku. Charakterystyczna bryła dawnej siedziby Centralnego Muzeum Morskiego niebawem przestanie istnieć. Spieszę uspokoić jednak, że na tym miejscu nie powstanie, jak nakazuje obecna moda, ni stadion, ni hala, jeno Ośrodek Kultury Morskiej. Ahoj!

Tomasz Rozwadowski www.rozwad.blog.naszemiasto.pl

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie