MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Węzła Kwiatowa w Wejherowie. Zmiana technologii wykonania tunelu. Zamiast przewiertu, otwarty wykop [zdjęcia]

TS
Trwa budowa Węzła Kwiatowa w Wejherowie [luty 2019]
Trwa budowa Węzła Kwiatowa w Wejherowie [luty 2019] Tomasz Smuga
Otwarty wykop zamiast przewiertu - tunel pod torami na Węźle Kwiatowa w Wejherowie powstanie w innej technologii, niż pierwotnie zakładano. Zadecydowały o tym względy bezpieczeństwa. Co to oznacza dla mieszkańców Wejherowa?

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji "Węzeł Kwiatowa", która obejmuje tereny położone pomiędzy ulicami 10 Lutego, Kwiatową i Spacerową, a ulicą I Brygady Pancernej WP, powstanie wiadukt kolejowy (pod torami kolejowymi) w ciągu ulicy Kwiatowej, przebudowane zostaną skrzyżowania, ulice, chodniki i zjazdy w drogach powiązanych z ul. Kwiatową.

Po stronie południowej powstaną także miejsca parkingowe, w tym dla taksówek, rowerów i tzw. kiss&ride (z ang. „pocałuj i jedź” czyli miejsca przeznaczone dla kierowców odwożących swoich pasażerów, którzy przesiadają się do komunikacji miejskiej, pozwalające na krótkotrwały postój).

- Prace posuwają się naprzód. Jesteśmy teraz w bardzo trudnym momencie. Weszliśmy pod tory kolejowe. A to oznacza wiele administracyjnych dodatkowych uzgodnień wykonawcy z PKP - mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Władze miasta poinformowały także o zmianie technologii wykonania tunelu.

- Pierwotnie mieliśmy wykonać tunel przewiertem. Natomiast ze względów bezpieczeństwa w uzgodnieniu z wykonawcą i PKP oraz po dokonaniu ekspertyz, postanowiliśmy, że będzie to technologia otwartego wykopu - wyjaśnia Beata Rutkiewicz.

Termin prac nie jest zagrożony. Według umowy zakończyć się mają w ostatnim kwartale 2019 roku.

Władze miasta zaapelowały do mieszkańców, aby ci nie wchodzili na plac budowy. - To może skończyć się nieszczęściem - ostrzegają przedstawiciele ratusza.

- Staliśmy przed torami przez kwadrans i tylko w tym czasie zobaczyliśmy 7 osób, które przeszły przez tory. W godzinach rannych i popołudniowych jest znacznie więcej takich przypadków - dodaje Rutkiewicz.

Czytaj więcej na ten temat i zobacz więcej zdjęć z budowy Węzła Kwiatowa na stronie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki