reklama

Budowa Forum Gdańsk. W weekend duże utrudnienia w ruchu w centrum Gdańska

opr. MP
Na węźle Unii Europejskiej oraz w obrębie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Okopowej zmiany organizacja ruchu zmienia się jak w kalejdoskopie - co kilka tygodni
Na węźle Unii Europejskiej oraz w obrębie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Okopowej zmiany organizacja ruchu zmienia się jak w kalejdoskopie - co kilka tygodni Karolina Misztal
Kolejny etap prac drogowych wokół powstającego kompleksu forum Gdańsk wymusi zmiany w organizacji ruchu na węźle Unii Europejskiej oraz w obrębie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Okopowej.

Wpierw, od godz. 19 w piątek 15.09.2017 r., zmiany wprowadzone zostaną na węźle Unii Europejskiej.

Zmiany w ruchu na węźle Unii Europejskiej

  • W relacji al. Armii Krajowej - centrum możliwy będzie przejazd tylko na wprost - w ul. Podwale Przedmiejskie. Wyłączony z ruchu zostanie prawoskręt z al. Armii Krajowej w ul. Okopową – kierunek Pruszcz Gdański. Objazd w stronę Pruszcza Gdańskiego odbywać się będzie ul. Podwale Przedmiejskie. Zawrócić będzie można na skrzyżowaniu z ul. Chmielną i dalej lewoskrętem w ul. Okopową do Traktu św. Wojciecha. Aby dojechać z alei Armii Krajowej do centrum Gdańska należy skręcić na Węźle Groddecka w ul. 3 Maja lub dalej w ul. Podwale Przedmiejskie.
  • Jadąc ul. Podwale Przedmiejskie nie będzie można skręcić w lewo w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Objazd: ul. Okopową i nawrotka na wysokości Bramy Wyżynnej lub na Węźle Hucisko.
  • Jadąc ul. Okopową z centrum Gdańska nie będzie można skręcić w prawo w al. Armii Krajowej. – Dojazd: Rondo Ofiar Katynia i ulicą 3 go Maja.

Prace przy układaniu warstwy ścieralnej i związane z tym zmiany w organizacji ruchu potrwają najpóźniej do poniedziałku 18 września 2017 r. do godz. 5.00 rano, z możliwością ich szybszego zakończenia i przywrócenia pierwotnej organizacji ruchu dopasowanej do wykonanych prac. Postęp prac uzależniony jest od warunków pogodowych.

- Należy podkreślić, ze prace drogowe na Węźle Unii Europejskiej odbywać się będą dynamicznie. Zwracamy się do kierowców z prośbą o omijanie tego rejonu - mówi Magdalena Kiljan, rzecznik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Zmiany w ruchu na węźle Toruńska

Na węźle Toruńska organizacja ruchu zmieni się 16.09.2017 r. w sobotę od godz. 7 rano i także utrzyma się do 5 rano w poniedziałek.

  • Wyłączona zostanie możliwość przejazdu ul. Okopową (z centrum) w kierunku Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Objazd będzie odbywał się z centrum wiaduktem nad ul. Okopową - Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, od strony al. Armii Krajowej ulicami: Podwale Przedmiejskie – Żabi Kruk, natomiast od strony Warszawy/Elbląga ulicami Podwale Przedmiejskie (zawrócenie na węźle Groddecka), w Podwale Przedmiejskie i w Żabi Kruk. W ciągu dwóch dni na środku skrzyżowania układane będą warstwy bitumiczne.

Kolejnym etapem prac na węźle Toruńska, będzie montaż sygnalizacji świetlnej, oznakowania pionowego i poziomego dla nowego układu drogowego.

Zobacz też: Od piątku koleje zmiany w organizacji ruchu na Trakcie św. Wojciecha w Gdańsku

Zobacz też: Korki na Trakcie św. Wojciecha związane z remontem nawierzchni

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie