Budowa Forum Gdańsk. Utrudnienia przy ul. 3 maja i Rogaczewskiego [MAPA]

mat. prasowe
Przemek Świderski
Trwają intensywne prace drogowe w okolicy Forum Gdańsk. 3 marca w piątek po godzinie 21 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w obrębie ul. 3 Maja – na odcinku od al. Armii Krajowej do Nowych Ogrodów – oraz na ul. Rogaczewskiego.

W związku z przebudową układu drogowego na ul. 3 Maja oraz modernizacją nawierzchni jezdni na odcinku pomiędzy Urzędem Miejskim a ul. Rogaczewskiego, konieczne będzie zwężenie ul. 3 Maja do dwóch pasów ruchu – po jednym w każdym kierunku. Dojazdy do tego odcinka ul. 3 Maja od strony al. Armii Krajowej oraz dworca PKS zostaną ograniczone do jednego pasa ruchu. Natomiast ciągi piesze wzdłuż ul. 3 Maja zostaną utrzymane wraz z istniejącymi dojściami do przystanków tramwajowych.

Budowa Forum Gdańsk. Od 21 stycznia tramwaje w centrum Gdańska pojadą inaczej

Jednocześnie rozbudowywane będzie skrzyżowanie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego, w obrębie którego dodatkowo przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Poszerzany będzie też fragment ul. Rogaczewskiego w okolicy skrzyżowania z ul. 3 Maja. Ruch na niej zostanie utrzymany w obu kierunkach przy zwężonych pasach ruchu oraz z ograniczonym dostępem do jednego wjazdu na parking przy Urzędzie Miejskim. Ponadto istniejąca sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Rogaczewskiego i 3 Maja zostanie ograniczona do przejścia dla pieszych.

Forum Gdańsk zagospodaruje budynek Przedszkola Sióstr Elżbietanek [ZDJĘCIA]

Prace w obrębie ulic 3 Maja i Rogaczewskiego potrwają około pięciu tygodni.

Obecnie w ramach inwestycji Forum Gdańsk prowadzony jest remont wiaduktu w ciągu al. Armii Krajowej (nad torami kolejowymi). Docelowo powstanie tu węzeł przesiadkowy integrujący komunikację autobusową, tramwajową i kolejową. Kontynuowana jest także budowa ulicy Nowe Podwale Grodzkie oraz tunelu dla pieszych i rowerzystów pod ul. Okopową, który będzie prowadził na przystanek SKM Gdańsk Śródmieście.

google.maps.pl

Budowa Forum Gdańsk. Otwarcie nowego centrum dopiero wiosną ...

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie