Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Branża targowo- konferencyjna potrzebuje 1,5 miliarda złotych na przetrwanie. "Znaleźliśmy się w stanie śmierci klinicznej"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Jak podaje PIPT polski rynek targowy zatrudniał przed pandemią ok. 97 tysięcy pracowników. Redukcja zatrudnienia w branży dotknęła już ok 60 tys. osób.
Jak podaje PIPT polski rynek targowy zatrudniał przed pandemią ok. 97 tysięcy pracowników. Redukcja zatrudnienia w branży dotknęła już ok 60 tys. osób. Sylwia Penc/ Polska Press
Przedstawiciele branży targowo- konferencyjnej potrzebuje 1,5 miliarda wsparcia rządowego, aby przetrwać i wyjść z kryzysu covidowego. Swoje oczekiwania przedstawiciele tego sektora gospodarki sformułowali jako postulaty i skierowali do premiera Mateusza Morawieckiego w apelu sygnowanym przez członków zrzeszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Targowego.

Polska Izba Przemysłu Targowego proponuje, aby rząd wprowadził vouchery targowo – konferencyjne do wykorzystania przez trzy lata. W przyszłym roku byłoby to 400 milionów złotych, w 2022 - 300 milionów i taka sama kwota w 2023.

– W sumie miliard złotych na pobudzenie gospodarki za pośrednictwem targów – tłumaczy Tomasz Kobierski, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich, prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. – To pozwoli nam na przetrwanie i stanie się konkurencyjnymi dla silnych targowo krajów europejskich jak Francja, Hiszpania czy Kraje Benelux-u. Targi to najlepsza platforma jaką posiada Polska do promocji na arenie międzynarodowej- dodaje.

Ponadto branża postuluje dodatkowo o 400 do 500 milionów złotych na tak zwaną pomoc płynnościową, która pozwoli jej przetrwać zapaść w branży spotkań.

Jak podaje PIPT polski rynek targowy zatrudniał przed pandemią ok. 97 tysięcy pracowników. Redukcja zatrudnienia spowodowana Covid-19 jedynie w branży targowej dotknęła już ok 60 tys. osób. Badania PIPT pokazują natomiast, że w najbliższym czasie co czwarta firma zwolni ponad połowę pracowników.

– Znaleźliśmy się w stanie śmierci klinicznej – powiedziała Magdalena Sekuła, prezes Ergo Areny z Sopotu.

Wraz z listem do premiera przedstawiciele branży targowej przekazali listę postulatów, których spełnienie warunkuje według nich przyszłość branży targowo – kongresowej.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Branża targowo- konferencyjna potrzebuje 1,5 miliarda złotych na przetrwanie. "Znaleźliśmy się w stanie śmierci klinicznej" - Strefa Biznesu

Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki