Niecierpliwie odliczamy dni do najpiękniejszych chwil tego roku - dlatego zawsze dbamy o ich oprawę. Jak zrobić dekoracje na Boże Narodzenie? Proste, naturalne i piękne ozdoby, które szybko wykonamy i wprowadzą magiczną atmosferę do naszego domu.

Ozdoby, dekoracje świąteczne. Jak udekorować dom na święta?

Początek grudnia to czas, w którym zaczynamy coraz dokładniej planować ozdabianie domu. Wprowadzamy stopniowo świąteczną, magiczną atmosferę, dzięki której koniec roku staje się wyjątkowy. Większości z nas grudniowe dni kojarzą się z zapachem piernika, pomarańczy i zielonego drzewka.

Na początku grudnia pieczemy pierniczki oraz w długie, chłodne wieczory tworzymy proste dekoracje - co wykorzystujemy do nich najczęściej?

Zwykle są to pomalowane szyszki, suszone cytrusy, świeczniki zrobione ze słoików czy eleganckie lampiony z domków. Każdy ma swoje podejście do dekoracji - są fani spójnych, minimalistycznych zdobień oraz ci, którzy kochają obłędną ilość kolorów i dekorów.

Boże Narodzenie 2018. Piękne życzenia świąteczne. Wierszyki, rymowanki - życzenia SMS, Facebook i na kartę. Najpiękniejsze życzenia

Magia świąt to przede wszystkim światło. Kuszą nas swoim blaskiem jarmarki bożonarodzeniowe, a blask choinki wprowadza nas w wyjątkowy nastrój. Co wykorzystujemy? Lampiony, świece, łańcuchy i lampki. Ciekawym połączeniem są bombki, które możemy w salonie zestawić ze świecami na stole - będą pięknie odbijały ciepłe światło.

Ozdoby bożonarodzeniowe

Choinka żywa czy sztuczna? A może zrobiona tylko ze światełek na ścianie? Coraz częściej podchodzimy do dekoracji świątecznych z większym luzem, nie trzymając się konwencji. Wigilia bez ryby, czarne zdobienia na stole zamiast klasycznej czerwieni czy żywe kwiaty na stole zamiast plastikowych reniferów.

To, co zdaje się konwencją, niekoniecznie pochodzi z odległych czasów - więc czy musimy wiernie się tego trzymać? Mikołaj w biało-czerwonym stroju jest produktem... Coca-coli. To producent napojów wylansował taką, a nie inną wersję dziadka, który podrzuca dzieciakom prezenty. Zanim ciężarówki Coca-coli odwiedzały zaśnieżone miasta, Mikołaj kojarzony był ze strojem zielonym.

Świąteczne dekoracje na Boże Narodzenie

Większość ozdób możemy wykonać sami - wystarczy wykorzystać suszone owoce, szyszki, drewno i pierniczki w pięknych kształtach. Ostatnio modne były duże gwiazdy i drewniane ozdoby.

Święta 2018 - dekoracje świąteczne bożonarodzeniowe