Bohaterkę lub bohatera Gdyni poznamy w niedzielę, 15 grudnia. Akcja "Z miłości do Gdyni" wzbudza ogromne zainteresowanie!

SZAD
materiały prasowe
Zakończyło się już internetowe głosowanie przy okazji akcji „Z miłości do Gdyni”, a tym samym jej drugi etap. Zainteresowanie inicjatywą, organizowaną przez Galerię Klif we współpracy z Muzeum Miasta Gdyni i redakcją „Dziennika Bałtyckiego”, jest ogromne. W ciągu dwunastu dni, podczas których możliwe było głosowanie na bohaterkę, lub bohatera Gdyni, oddano aż 95 tysięcy głosów.

Oznacza to, że każdego dnia było ich aż osiem tysięcy. Spośród 17 zgłoszonych do konkursu pań oraz 14 panów najwięcej głosów, ponad 14 tysięcy, uzyskała Judyta Bork, gdyńska działaczka społeczna, organizatorka licznych akcji pomocowych dla podopiecznych hospicjów, a także imprez integracyjnych, pikników, czy ognisk. Wyprzedziła miłośnika Gdyni Sylwestra Sobkowiaka, nauczycielkę języka angielskiego w IX LO Dorotę Twarowską oraz Barbarę Kaszubę, prowadzącą Kaszubską Fundację Pomocy Potrzebującym i Fundację My Kaszubi. Każda z tych osób uzyskała imponującą liczbę ponad 10 tysięcy głosów. Nie oznacza to jednak, że właśnie Judyta Bork zostanie ostatecznie wybrana bohaterką Gdyni. O tym zadecyduje kapituła konkursowa. Jej decyzję poznamy w niedzielę 15 grudnia.

Kapituła konkursu i wybór zwycięzcy

W kapitule zasiadają dyrektor Galerii Klif Mariola Rogóż, wiceprezydent Gdyni Michał Guć, Dariusz Małszycki z Muzeum Miasta Gdyni, autor „Nowego gdyńskiego bedekera”, Wiktor Pilarczyk, prezes Polska Press Gdańsk, wydawcy „Dziennika Bałtyckiego” oraz redaktor naczelny gazety Mariusz Szmidka.

- To będzie bardzo trudny wybór - przyznaje Mariola Rogóż. - Każda z osób, biorąca udział w naszej akcji, już jest bohaterem Gdyni. Te osoby działają dla innych, nie liczą swojego czasu, angażują nierzadko swoje pieniądze i zarażają „wirusem” pomagania. Rozkład głosów pokazuje, że mamy ścisłą czołówkę, ale niezależnie od wyników internetowych będziemy oceniać każdego kandydata bardzo wnikliwie. Cieszę się, że ta akcja spotkała się tak żywym odzewem, co dowodzi, że nasz pomysł na uhonorowanie Bohatera Gdyni był strzałem „w dziesiątkę”.

Zwycięzca konkursu nagrodzony zostanie kartą zakupową do Galerii Klif o wartości 5 tysięcy złotych. Nagrodę Publiczności już zdobyła Judyta Bork. Otrzyma ona kartę zakupową o wartości 2 tys. zł. Przyznana zostanie też nagroda specjalna o wartości 1 tys. zł oraz siedem wyróżnień wartych po 300 zł każde.

Laureaci ogłoszeni zostaną i oficjalnie zaprezentowani w niedzielę w samo południe podczas uroczystej gali w Galerii Klif, na którą wstęp jest bezpłatny.

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie