Błysk Alany Beard w Meczu Gwiazd

Marek Stern
Alana Beard
Alana Beard Anna Arent-Mendyk
All Star Game Euroligi dla drużyny Europy. Europejskie gwiazdy koszykówki nie dały w Paryżu szans drużynie Reszty Świata wygrywając 101:78.

Wśród pokonanych najlepszą zawodniczką była zawodniczka Lotosu PKO BP Gdynia Alana Beard. Amerykanka zapisała na swoim koncie 17 punktów i 6 zbiórek. Zespół Europy do zwycięstwa poprowadziła... Amerykanka Becky Hammon.

Zawodniczka CSKA Moskwa, mająca rosyjskie obywatelstwo, zdobyła 24 punkty, sześciokrotnie trafiając za trzy punkty. Wydarzeniem meczu była akcja z trzeciej kwarty. Amerykańska środkowa Sylvia Fowles przechwyciła piłkę i chwilę później popisała się efektownym wsadem do kosza, czym rozgrzała do czerwoności ponad 4 tysiące widzów zgromadzonych na trybunach. Efektownych akcji było znacznie więcej. W meczu gwiazd królował efektowny basket, bez agresywnej obrony.

Przed ostatnią kwartą, głównie dzięki znakomitej dyspozycji Alany Beard, zespół Reszty Świata przegrywał z Europą tylko 63:66. Wszyscy, którzy spodziewali się emocji w czwartej kwarcie srodze się zawiedli. Europejki na samym początku zaaplikowały rywalkom kilka "trójek" z rzędu, czym skutecznie podcięły im skrzydła. MVP meczu została Becky Hammon. Ta zawodniczka wygrała też konkurs rzutów za trzy punkty w finale pokonując Sheanę Mosh (Lattes Montpelier) 7:5. Mosh w połfinale uporała się z Alaną Beard.