Błękitni ponownie Mistrzami Polski!

sura
Intensywne słońce towarzyszyło dziemiańskim Błękitnym zawodnikom podczas zmagań Nordic Walking.

Klub Błękitnych bierze udział w dwóch cyklach zawodów jakimi są Puchar Bałtyku oraz Puchar Polski.

Tym razem termin zawodów powielił się, dlatego też wybrani zawodnicy zostali przypisani do danych rywalizacji. W Mistrzostwach Polski w Osielsku wzięło udział 13- stu zawodników, zaś w etapie Pucharu Bałtyku w Łężycach 24 zawodników.

Trasy obu zawodów przebiegały w większości w lesie, co pozwalało schronić się przed palącym słońcem. Dzięki również odpowiednio wyposażonym punktom odżywczym z wodą oraz przygotowanych kurtynach wodnych udało się każdemu ukończyć rywalizację. Ciekawostką współzawodnictwa Mistrzostw Polski jest ogrom wody jaką zawodnicy zużyli na zawodach, która wyniosła 1,5 tony.

Wspaniałym zwycięstwem na trasie półmaratonu mogą poszczycić się ubiegłoroczni Mistrzowie Polski w swoich kategoriach wiekowych: Joanna Stopa oraz Marcin Żywicki, którzy także w tym roku stanęli na pierwszym stopniu podium i obronili tytuły sprzed roku! Wyzwanie półmaratonu podjęła również Dorota Kopeć, swoją pierwszą „półówkę” ukończyła z bardzo dobrym czasem, który pozwolił uplasować się na szóstym miejscu.

Na finiszu rywalizacji 5 kilometrów do samego końca walczył Patryk Kuśmierek, który zajął 3 miejsce na podium w kat. Junior. Warto podkreślić, iż jedyne 2 sek. zabrakły mu do drugiej pozycji, zaś do pierwszego miejsca 20 sek.

W Osielsku gdzie wystartowało prawie 600 zawodników, Błękitni reprezentanci zajęli bardzo dobre miejsca i klasyfikowali się w pierwszych dziesiątkach swych kategorii wiekowych.

Wielkie gratulacje dla wszystkich Błękitnych zawodników za dotarcie do mety w tych piekielnych warunkach, kilkunastu zawodnikom ta sztuka się nie powiodła z powodu omdleń i zasłabnięć na trasie. Samo ukończenie zawodów tego dnia było wielkim wyczynem, gdyż temperatura w cieniu dochodziła do 40 stopni.

Podczas Pucharu Bałtyku i niespełna 200 uczestników – dziemiańscy śmiałkowie zdobyli aż 14 pucharów! Czterem kolejnym podiom niewiele brakowało do pierwszej trójki. Na dystansie 5 kilometrów nieustraszeni – Tomek Knitter oraz Eryk Lemke kolejno przybyli drugi i trzeci OPEN na metę. Najmłodsi zawodnicy Błękitnych są silnym ogniwem grupy zajmując pierwsze i drugie miejsca na podium.