"Bierz życie za rogi" - Bank Pekao S.A. kieruje swoje promocje do ludzi ambitnych i aktywnych

Materiał informacyjny

*

200 zł premii za otwarcie konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku za pomocą selfie albo specjalna pożyczka na cele ekologiczne - Bank Pekao S.A. w 2020 r. kontynuuje promocje w zupełnie nowym stylu.

Rosną przychody Polaków, zmieniają się aspiracje i potrzeby, jesteśmy też coraz bardziej wrażliwi na problemy współczesnego świata, w tym ocieplenie klimatu. Bank Pekao S.A. na bieżąco śledzi trendy i stara się z myślą o nich przygotowywać nowe promocje. W ten sposób w 2019 r. powstała koncepcja karty rewolucyjnej, która przy płaceniu za granicą daje gwarancje niskich kursów. W 2020 r. bank kontynuuje ofensywę w bankowości detalicznej, tym razem starając się przede wszystkim zaktywizować osoby posiadające nadwyżki finansowe i szukające sposobu, jak je dobrze zagospodarować.

200 zł premii i 3 proc. rocznie
W Polsce w ostatnich dwóch latach daje się zaobserwować dynamiczny przyrost oszczędności gospodarstw domowych – ok. 10 proc. rok do roku. 2019 był jednak pierwszym rokiem, w którym nie odnotowano w naszym kraju wzrostu salda lokat terminowych. Mieliśmy za to do czynienia z dynamicznym, ponad 12 proc. przyrostem na rachunkach, w tym na kontach oszczędnościowych, które dają elastyczny dostęp do środków w każdej chwili bez utraty odsetek. Te zmiany zachowań konsumentów stały się fundamentem nowej oferty promocyjnej Banku Pekao S.A. Postanowił on zaoferować konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku na 4 miesiące do 30 tys. zł. wraz z Kontem Przekorzystnym oraz do 100 tys. zł z Kontem Świat Premium.

Konta można założyć bezpośrednio w placówkach banku, ale także w aplikacji mobilnej PeoPay - którą można łatwo ściągnąć na smartfona - za pomocą selfie. Osoby, które w ten sposób założą rachunek w I kwartale 2020 r. otrzymują 200 zł premii; 100 zł premii otrzymają natomiast ci, którzy zdecydują się na założenie rachunku w placówce.

Co ważne, do skorzystania z promocji uprawnieni są nie tylko nowi klienci, ale także obecni, nieposiadający jeszcze konta osobistego lub mających nieaktywny rachunek w Pekao. Promocyjnej ofercie Pekao towarzyszy kolejna odsłona kampanii „Bierz życie za rogi”. Jej bohaterem jest Sebastian Kawa - najbardziej utytułowany pilot szybowcowy w historii. W ten sposób Bank Pekao komunikuje klientom, iż inspirują go ludzie, którzy stawiają sobie ambitne cele i „sięgają wyżej”.

Akcja „Zadbaj o dobry klimat”
Przykładem przystosowania oferty banku do ekotrendów jest z kolei „Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne”. Produkt ten, oferowany w ramach akcji "Zadbaj o dobry klimat", oparty jest na założeniu, że każdy z nas ma możliwość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w którym żyjemy.

Pożyczka oferowana jest na preferencyjnych warunkach – z RRSO 8,3 proc. i prowizją 0 proc. – osobom, które pożyczą kwotę od 5 tys. do 50 tys. zł i przynajmniej w 80 proc. przeznaczą ją na zakup lub instalację jednego z wymienionych celów ekologicznych. Są to odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne, panele/ogniwa fotowoltaiczne), kotły centralnego ogrzewania (z wykluczeniem węglowych), pompy ciepła, okna, drzwi i materiały do ocieplenia domu, samochody osobowe z napędem elektrycznym lub hybrydowym oraz motocykle i skutery z napędem elektrycznym. W ramach tej oferty pieniądze można pożyczyć nawet na dziesięć lat.

Dodaj ogłoszenie