Kalendarz biegowy na Pomorzu 2020
Luty
- 9.02 (niedziela) godz. 11 - City Trail z Nationale-Nederlanen Trójmiasto - Gdynia - 5 km
- 16.02 (niedziela) godz. 9 - Bieg Urodzinowy Grand Prix Gdyni - Gdynia - 10 i 5 km
- 16.02 (niedziela) godz. 12 - VI Bieg Zaślubin Polski z Morzem Od Hallera do Hallera - Władysławowo-Puck - 12 km
- 23.02 (niedziela) godz. 11 - V Zimowa Zadyszka Hamera - Miastko - 10 km
- 29.02 (sobota) godz. 7 - TUT - Trójmiejski Ultra Track - Gdynia - 68, 42+, 21 i 10 km
- 29.02 (sobota) godz. 11 - XXI Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach i marszu Nordic Walking - Sztum - 9,2 i 4,6 km
- 29.02 (sobota) godz. 12 - Sopocki Bieg im. Inki - Sopot - 2,02 km
Marzec
- 1.03 (niedziela) godz. 10 - Bieg Tropem Wilczym - Gdańsk - 1963 m, 5 i 10 km
- 1.03 (niedziela) godz. 11 - City Trail z Nationale-Nederlanen Trójmiasto - Gdańsk - 5 km
- 1.03 (niedziela) godz. 11 - Bieg Tropem Wilczym w Człuchowie - Człuchów - 10 km
- 1.03 (niedziela) godz. 13.30 - IV Bieg Żołnierzy Wyklętych pamięci Zdzisława Badochy ps.”Żelazny” - Skórcz - 8 km
- 7.03 (sobota) godz. 11 - V Chwaszczyńska 10 - Chwaszczyno - 10 i 5 km
- 8.03 (niedziela) godz. 12 - Bieg oraz Marsz Nordic Walking z okazji Dnia Kobiet - Malbork - 5 km
- 21-22.03 (sobota-niedziela) godz. 6 - Radunka Run - Kolbudy - 80+, 50+ i 10 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 21.03 (sobota) godz. 10 - I Costerina Run - Kościerzyna - 10 i 5 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 21.03 (sobota) godz. 11 - V Bieg Jedności Kaszubów - Władysławowo - 5 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 21.03 (sobota) godz. 11 - Sopocka Wiosna na 5 - Sopot - 5 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 21.03 (sobota) godz. 11.30 - Grand Prix w biegach górskich Gdynia 1/4 - Gdynia - 11 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 22.03 (niedziela) godz. 11 - City Trail z Nationale-Nederlanen Trójmiasto - Gdynia - 5 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 22.03 (niedziela) godz. 11 - Bieg i Nordic Walking wokół jeziora Borówno Cross - Borówno k. Skarszew - 5,5 km (odwołane z powodu pandemii koronawirusa)
- 28.03 (sobota) godz. 9 - Biegun Wesołe Bagniska - Gdynia - 5 km
Kwiecień
- 4.04 (sobota) godz. 10.30 - XII Bieg Piaśnicki Wspólnie Upamiętnijmy Poległych - Wejherowo - 10 km
- 5.04 (niedziela) godz. 12 - 37. Bieg Szpęgawski - Starogard Gdański - 5 km
- 5.04 (niedziela) godz. 12.30 - V Biegi Kamiennych Weselników - Somonino - 10 i 5 km
- 18.04 (sobota) godz. 13 - XXII Bieg Wielkanocny - Rumia - 5 km
- 18-19.04 (sobota-niedziela) godz. 9 - 6. Gdańsk Maraton - Gdańsk - 42,195 i 5 km - przełożony na 17-18 kwietnia 2021 roku
- 25.04 (sobota) godz. 11 - V Bieg Przełajowy Marynarska Dycha - Ustka - 10 km
- 25.04 (sobota) godz. 11.30 - Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2/4 - Gdynia - 11 km
- 25.04 (sobota) godz. 15.30 - III Cartusia Półmaraton - Kartuzy - 21,097 i 5 km
Maj
- 2.05 (sobota) - Run2Hel - Swarzewo k. Helu - 80 km
- 2.05 (sobota) - V Krokowska 10 - Żarnowiec - 10 km
- 3.05 (niedziela) - XXX Bieg Orłów - Czarna Dąbrówka - 10 i 5 km
- 9.05 (sobota) - Mały Wielki Bieg - Straszyn k. Gdańska - 68 km
- 16-17.05 (sobota-niedziela) - Runmageddon Trójmiasto - Gdańsk - 12 km
- 16.05 (sobota) - I Bieg Wiatraków - Charbrowo k. Łeby - 10 km
- 16.05 (sobota) - 2. Borowiacka Dycha - Czersk k. Chojnic - 10 km
- 16.05 (sobota) - XXV Biegi Przełajowe Szlakami Jana z Jani - Kościelna Jania - 5,5 km
- 23.05 (sobota) - 6. Pomorska Sztafeta Firm - Gdańsk - 15, 5 i 2,5 km
- 23.05 (sobota) - Grand Prix w biegach górskich Gdynia 3/4 - Gdynia - 11 km
- 23.05 (sobota) - Luzińska Dziesiątka - Luzino k. Wejherowa - 10,6 i 6 km
- 29-30.05 (piątek-sobota) - Festiwal Biegowy Ultra Way - Rumia - 160+, 100+, 50+, 22+ i 10+ km
- 30.05 (sobota) - Bieg Charytatywny Przybij Piątkę - Straszyn k. Gdańska - 5 km
- 30.05 (sobota) - XXXIII Bieg Stolemów - Gniewino - 10 km
- 31.05 (niedziela) - Biegowe Grand Prix Kaszub 2020 - etap 1 - Żukowo - 10 i 5 km, 1 mila
- 31.05 (niedziela) - XXXVIII Międzynarodowy Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera - Obliwice k. Lęborka - 6 km
Czerwiec
- 7.06 (niedziela) - VII Maraton Fundacji Daszrade im. Barbary Karaczyńskiej w Opaleniu - Opalenie k. Kwidzyna 42,195 i 21km
- 12-14.06 (piątek-niedziela) - IV Festiwal Biegów Polski Północnej - Wdzydze k. Kościerzyny - 21, 15, 10 i 5 km
- 20.06 (sobota) - Grand Prix w biegach górskich Gdynia 4/4 - Gdynia - 11 km
- 20.06 (sobota) - Garmin Iron Triathlon Stężyca - Stężyca - 113 km
- 21.06 (niedziela) - Skywayrun Gdańsk Airport - Gdańsk - 5 km
- 27.06 (sobota) - III Maraton Leśny Kwidzyn - Kwidzyn - 42,195 km
- 27.06 (sobota) - Nocny Bieg Świętojański Grand Prix Gdyni 2020 - Gdynia - 10 i 5 km
- 27.06 (sobota) - Biegowe Grand Prix Kaszub 2020 - etap 2 - Żukowo - 10 i 5 km, 1 mila
- 28.06 (niedziela) - VI Sierakowicka 15 - Sierakowice - 15 km
Lipiec
- 4-5.07 (sobota-niedziela) - Biegun Gniew Bosmana - Gdynia - 5 km
- 11.07 (sobota) - Iglotex XIII Biegi Czterech Jezior - Skórcz - 15 i 5 km
- 11.07 (sobota) - XXVII Bieg im. Elżbiety Garduły - Korzybie k. Słupska - 10,5 km
- 12.07 (niedziela) - TriCity Trail - Gdańsk - 82, 47 i 21 km
- 12.07 (niedziela) - Triathlon Gdańsk - Gdańsk - 51,5 km
- 25.07 (sobota) - VIII Pętla Tuszkowska Matka - Lipusz k. Bytowa - 10 km
- 26.07 (niedziela) - Formoza Challenge Ustka - Ustka - 10 km
Sierpień
- 1.08 (sobota) - 27. Bieg św. Dominika - Festiwal Biegowy - Gdańsk - 1,2 i 5 km, a także 11. PZLA Mistrzostw Polski na 10 km
- 2.08 (niedziela) - Enea Ironman 70.3 Gdynia - Gdynia - 113 km
- 15.08 (sobota) - XV Kaszubski Bieg Lesoków - Szemud k. Gdyni - 10 km
- 15.08 (sobota) - XXVI Orlen Maraton Solidarności - Gdynia-Sopot-Gdańsk - 42,195 km
- 16.08 (niedziela) - Biegowe Grand Prix Kaszub 2020 - etap 3 - Żukowo - 10 i 5 km, 1 mila
- 23.08 (niedziela) - VIII Kolbudzka 10 - Bąkowo k. Pruszcza Gdańskiego - 10 km
- 29-30.08 (sobota-niedziela) - Bieg Morskiego Komandosa - Gdynia - 23 km
- 29.08 (sobota) - 55. Chód i Bieg Pocztowca - Puchar Poczty Polskiej - Gdańsk - 5 km, a także PZLA Mistrzostw Polski U-20 i U-23 w chodzie 20 km
- 29.08 (sobota) - IV Dycha nad Wisłą - Tczew - 10 km
Wrzesień
- 5.09 (sobota) - VII Bieg o Złotą Górę - Złota Góra k. Kartuz - 10 km
- 6.09 (niedziela) - Castle Triathlon Malbork - Malbork - 226 km
- 13.09 (niedziela) - V Maraton Północy Bieg Czterech Latarni - Hel - Rozewie - 42,195 km
- 20.09 (niedziela) - I Bieg Pocztyliona - Cewice k. Lęborka - 5 km
- 27.09 (niedziela) - XXVI Biegi Damroki - Chmielno k. Kartuz - 10 km
Październik
- 4.10 (niedziela) - Formoza Challenge Gdynia - Gdynia - 6 km
- 10.10 (sobota) - VII Bieg Przyjaźni - Przyjaźń k. Żukowa - 10 i 5 km
- 17.10 (sobota) godz. 12 - Mistrzostwa świata w półmaratonie Gdynia 2020 - Gdynia - 21,097 km
- 24.10 (sobota) - I Bieg od Wolności do Miłości - Swornegacie k. Chojnic - 10 km
- 25.10 (niedziela) - IX Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Tczew - 42,195 i 21.097 km
Listopad
- 7.11 (sobota) - Biegun Wielkie Wygwizdowo - Gdynia - 5 km
- 8.11 (niedziela) - Bieg Niepodległości Grand Prix Gdynia 2020 - Gdynia - 10 i 5 km
- 29.11 (niedziela) - Bieg Europejski Grand Prix Gdyni 2020 - Gdynia - 10 i 5 km
Grudzień
- 5.12 (sobota) - Garmin Ultra Race Gdańsk - Gdańsk - 86, 52, 27 i 11 km
Wideo
Wspaniałe show Harlem Globetrotters w Tauron Arenie Kraków
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
Materiały promocyjne partnera