Biegacze z Pomorza na podium w Poznaniu. Nowakowska i Grycko z medalami! [zdjęcia]

Szymon Szadurski
Dominika Nowakowska była na mecie w Poznaniu zmęczona, lecz szczęśliwa
Dominika Nowakowska była na mecie w Poznaniu zmęczona, lecz szczęśliwa Poznań Maraton, materiały prasowe
Rośnie forma Dominiki Nowakowskiej, najlepszej biegaczki długodystansowej z Pomorza. Reprezentantka LKB Braci Petk Lębork zajęła w niedzielę drugie miejsce w półmaratonie w Poznaniu. Na podium wśród mężczyzn stanął ponadto Tomasz Grycko, biegacz z Władysławowa.

Zawodniczka mająca za sobą w przeszłości występy m.in. w SKLA Sopot, LLKS Ziemi Kociewskiej Smętowo, czy Pomorzance Skórcz, a mieszkająca w Kiełpinie koło Kartuz, tegoroczny sezon, do którego wyjątkowo przygotowywała się w Polsce, rozpoczęła 18 marca od ONICO Gdynia Półmaratonu. Podkreślała jednak wtedy, że nie jest w pełni formy, bo czekają ją jeszcze treningi szybkościowe. Dlatego też w Gdyni nie nastawiała się na wynik na podium i te prognozy potwierdziły się. Ostatecznie mierzącą 21,1 kilometra trasę pokonała w czasie 1:18:09 i uplasowała się na siódmej pozycji.

Dominika Nowakowska zapowiedziała jednak, że szczyt formy i lepsze wyniki jeszcze nadejdą, a słowa dotrzymała szybko, bo już w tą niedzielę w stolicy Wielkopolski. Podczas 11. PKO Poznań Półmaratonu, który ukończyła imponująca liczba niemal jedenastu tysięcy biegaczy, nasza reprezentantka w kategorii kobiet zajęła fantastyczne, drugie miejsce. Dominika Nowakowska dała się wyprzedzić jedynie Ruth Mattebo z Kenii, która prowadziła bieg samotnie i przebiegła trasę w czasie 1:15:51. Lekkoatletka z Pomorza zameldowała się na mecie za jej plecami, osiągając wynik 1:16:11. Trzecie miejsce zajęła Dominika Stelmach z rezultatem 1:16:59.

- Jestem zadowolona i czuję się zmotywowana do porządnego treningu z myślą o jesiennym maratonie - mówi Dominika Nowakowska, która przed rokiem zadebiutowała na królewskim dystansie podczas Orlen Warsaw Marathon, osiągając czas 2:39. - W Poznaniu było ciepło, ale trasa była szybka. Kibice reagowali cudownie. W Poznaniu panuje znakomita atmosfera do biegania - podkreśliła Nowakowska.

Z bardzo dobrej strony pokazał się ponadto w Poznaniu Tomasz Grycko. Reprezentant UKS Blizy Władysławowo zajął trzecie miejsce z rezultatem 1:05:31. Dał się wyprzedzić tylko Szymonowi Kulce (1:04:33) oraz Kenijczykowi Danielowi Chebolei, który dobiegł do mety w czasie 1:05:17.

4. Gdańsk Maraton: Zobacz relację wideo