reklama

Bieg św. Dominika w sobotę

Paweł KowalskiZaktualizowano 
Międzynarodowy Bieg św. Dominika odbędzie się w najbliższą sobotę. W obsadzie m.in. biegacze z Kenii.

Pogoda się ustabilizowała, świeci słońce. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by się w sobotnie popołudnie (8 sierpnia) wybrać na Długi Targ w Gdańsku i obejrzeć niewątpliwą atrakcję sportowo-widowiskową, jaką jest Bieg św. Dominika, ze startem i metą przy Fontannie Neptuna.
Preludium do całej imprezy stanowić będzie już o godz. 13.15 obszerny blok informacyjny na temat rywalizacji biegaczy. Kwadrans później z koncertem wystąpi grupa Mamy Czas, a w pobliżu czynne będą stoiska promocyjne sponsorów - Mediki Polska (pomiar ciśnienia), Fiata-Schewe, Energi i ASICS (obuwie sportowe).
Program sportowy zainauguruje o godz. 15.25 wyścig wózkarzy na dystansie czterech okrążeń, czyli na 3,74 km. Po nim nastąpią cztery biegi, które przedstawiamy w zamieszczonym na tej stronie programie sportowym. Ich trasę tworzy pętla zamknięta o długości 935 m, prowadząca ulicami Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa.
Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście główny bieg elity, na dystansie 9,35 km (10 okrążeń). Do zmagań o 1 tys. euro dla zwycięzcy stanie w nim o godz. 17.30 trzydziestu długodystansowców z pięciu krajów. W przypadku Polaków jest to absolutna czołówka krajowa. Prezentujemy najważniejsze dokonania niektórych zawodników:
Nixon Kiplagat Cherutich (Kenia) - finalista mistrzostw Kenii w 2009 roku
Joel Komen (Kenia) - zajął drugie miejsca w półmaratonie warszawskim i gnieźnieńskim Biegu Europejskim w 2008 roku
Michaił Iveruk (Ukraina) - wielokrotny medalista mistrzostw Ukrainy
Sergej Cheberjk (Białoruś) - szósty na młodzieżowych mistrzostwach Europy 2008 roku
Ivan Sergiejew (Rosja) - czołowy biegacz młodzieżowy Rosji
Marcin Chabowski (Flota Gdynia) - mistrz Polski w 2008 i 2009 roku w biegu na 10 km
Artur Kozłowski (MULKS Sieradz) - mistrz Polski na 5 km w 2009 roku
Mariusz Giżyński (Sporting Międzyzdroje) - przełajowy mistrz Polski w 2009 roku, wicemistrz kraju w maratonie
Radosław Kłeczek (Śląsk Wrocław) - wicemistrz Polski w 2009 roku na 5 km
Radosław Dudycz (Enervit Team Polska) - aktualny mistrz Polski w maratonie
Michał Kaczmarek (Grunwald Poznań) - mistrz Polski na 5 km z 2008 roku
Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) - brązowy medalista MP 2009 na 5 km, finalista młodzieżowych mistrzotw Europy, zwycięzca Bursztynowej Mili Sopot 2009
Jan Białk (Wejher Wejherowo) - wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Biegu św. Dominika w latach 1995, 1996 i 2000.
Pobiegną też m.in. Maciej Miereczko, Arkadiusz Gardzielewski, Piotr Drwal (zwycięzca "Dominika" w 2001 r.), Artur Kern, Leszek Zblewski, Piotr Pobłocki i Karol Rzeszewicz.
Wysoką rangę imprezy doce-nił minister sportu i turystyki, honorowy patron XVI Biegu św. Dominika. Ufundował puchary dla zwycięzców biegów elity, ko-biet i VIP-ów. Patronem biegu elity i fundatorem pucharu jest prezydent Gdańska, a biegu mężczyzn - prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.
Od godz. 18.10 znów koncertować będzie grupa Mamy Czas. Dekoracja zdobywców czołowych miejsc w poszczególnych biegach nastąpi o godz. 19.05.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Materiał oryginalny: Bieg św. Dominika w sobotę - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie