Bieg św. Dominika 2022. Adam Nowicki mistrzem Polski na 10 km w ulicznym biegu w centrum Gdańska ZDJĘCIA

Bieg św. Dominika ulicami Gdańska 30.07.2022
Bieg św. Dominika ulicami Gdańska 30.07.2022 Karolina Misztal
Adam Nowicki z MKL-u Szczecin został zwycięzcą biegu elity na 10 km w ramach 28. Biegu św. Dominika. W sobotę, 30 lipca 2022 roku w Gdańsku zawody na tym dystansie miały rangę mistrzostw Polski. Prezentujemy wyniki Biegu św. Dominika 2022.

Bieg św. Dominika 30.07.2022

32-letni Adam Nowicki (MKL Szczecin) i 36-letni Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) pokazali się na ulicach Gdańska z bardzo dobrej strony, rywalizując do końca o złoto mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Wygrał pierwszy z nich z czasem 29 minut i 20 sekund. O jedną sekundę wyprzedził rywala, który wciąż musi czekać na medal z najlepszego kruszcu. W rywalizacji elity w ramach 28. Biegu św. Dominika trzecie miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Kaczorowi (RLTL Optima Radom). Z grona pomorskich zawodników najlepiej spisał się Adam Głogowski (UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork), który w klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce z czasem 30.18. Metę na trasie 10 km osiągnęło 23 profesjonalnych biegaczy.

Bieg św. Dominika 2022 tradycyjnie już składał się z wydarzeń skierowanych do amatorów. Mogli oni sprawdzić się w charytatywnym prologu "Goń św. Dominika". Bardziej zaawansowani rywalizowali na dystansie 5 km. Wśród kobiet najlepsza okazała się Beata Niemyjska (LKS Zantyr Sztum) z czasem 17 minut i 18 sekund. Wśród mężczyzn niedościgniony był z kolei Andrzej Rogiewicz (Rogiewicz Running Team) z czasem 14 minut i 58 sekund. Bieg na 5 km ukończyły 103 biegaczki oraz 235 biegaczy.