Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Czas na...

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Czas na podsumowanie Grand Prix Gdyni

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni ©Piotr Hukało

  Już w niedzielę wystartuje jedna z najliczniej obsadzonych i najbardziej oczekiwanych, masowych imprez sportowych w Trójmieście, czyli Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni.
  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni ©Piotr Hukało

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni  W zeszłym roku w ten właśnie sposób, na sportowo, szczególny dla wszystkich Polaków dzień 11 listopada zdecydowało się uczcić aż pięć tysięcy osób. I to mimo wybitnie niesprzyjającej pogody. Tegoroczna frekwencja powinna być podobna. Tradycją też stało się, że zawodnicy na starcie biegu tworzą wielką, biało-czerwoną flagę. Aby było to możliwe, wydawane są im pakiety startowe z koszulkami w dwóch różnych kolorach.

  Do faworytów tegorocznej rywalizacji zaliczyć należy Marka Kowalskiego z Żukowa.
  Zawodnik ten w ubiegłym roku pokonał liczącą 10 km trasę w czasie niecałych 31 minut, ulegając jedynie Tomaszowi Grycko. Z reprezentantem Asics FrontRunner Poland powalczyć powinni Damian Sławiński, Adam Głogowski i Piotr Mielewczyk.

  Wśród pań do czołowych miejsc pretendować będą m.in. Ewelina Paprocka, Katarzyna Pobłocka, jej siostra Kamila.

  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Trasa biegu  Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim rozpocznie się o godz. 15 ze Skweru Kościuszki. Kierowcy samochodów i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Zamknięte będą m.in. ul. Świętojańska, Piłsudskiego, Waszyngtona, Jana z Kolna, Chrzanowskiego, Wendy, Polska i fragment ul. Janka Wiśniewskiego.

  Zanim do rywalizacji przystąpią biegacze, odbędzie się marsz nordic walking. Start zaplanowano na godz. 9. Tradycyjnie organizatorzy zaproszą też do biegowej zabawy dzieci i młodzież. W godz. 11-12.30 odbędzie się rywalizacja w kategorii starszaków, młodzików oraz juniorów.

  Impreza będzie jednocześnie ostatnim akcentem i podsumowaniem tegorocznego, biegowego Grand Prix Gdyni. Rozdane zostaną nagrody w całym cyklu, obejmującym łącznie cztery starty. Biegacze zaangażowani zostaną także przez sponsora imprezy w akcję charytatywną pomocy dla 41-letniego Artura, chorego na glejaka mózgu.

  TRZY WRZUTY. Komentujemy mecze Lechii i Arki. Poznańska klątwa została zdjęta


  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo