RRZaktualizowano
Bieg Europejski 2014 w Gdyni ukończyła rekordowa liczba biegaczy z Pomorza oraz z całego kraju Fot. Tomasz Bolt / Polskapresse
Gdynia konsekwentnie stawia na bieganie. W mieście z morza i marzeń cztery razy w roku organizowane są imprezy gromadzące tysiące amatorów i zawodowców. W sobotnim Biegu Europejskim dystans 10 km pokonało 5143 osoby! To oczywiście kolejny, imponujący rekord!

To fenomenalny wynik. Po raz kolejny Gdynię opanowali miłośnicy biegania. W sobotnim Biegu Europejskim w biegu głównym sprawdziło się ponad 5 tysięcy osób. Dokładnie 5143 ukończyły liczącą 10 km trasę.

Już w ubiegłym roku organizatorzy byli bardzo zadowoleni, kiedy linię mety przekroczyły 3184 osoby. Dla porównania dodajmy, że w 2012 roku było 1589 biegaczy, a w 2011 tylko 551.

W tym roku w drugiej imprezie zaliczanej do cyklu Grand Prix w biegach ulicznych triumfował Marek Kowalski (SKLA Sopot) z czasem 30.07. Wyprzedził on o 2 sekundy klubowego kolegę Łukasza Kujawskiego. Na trzecim miejscu uplasował się gdańszczanin Łukasz Gurfinkiel (30.49).

Najlepsza z kobiet - malborżanka Marta Krawczyńska - została sklasyfikowana na 48. pozycji z czasem 34.58.

Poniżej załączamy pełną listę (nieoficjalną) biegu głównego na 10 km oraz marszu nordic walking na 4 km.

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Bieg Europejski 2014: Fenomenalny rekord biegowy! Ponad 5 tys. osób na mecie [WYNIKI] - Dziennik Bałtycki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.