Biało-Zielone Ladies Gdańsk z 11 tytułem mistrzyń Polski. Wygrały aż sześć na siedem turniejów

Biało-Zielone Ladies Gdańsk zdobyły mistrzostwo Polski w rugby już po raz 11 z rzędu. Dominację potwierdziły wygrywając ostatni turniej w tegorocznej edycji, który został rozegrany w Gdańsku.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrały sześć z siedmiu turniejów w sezonie 2020/2021. Zwycięstwa zapełniły gdańszczankom w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce.

W turnieju finałowym podopieczne trenera Janusza Urbanowicza nie dały najmniejszych szans rywalkom. Już po raz kolejny potwierdziły dominację. Pewnie i wysoko ogrywały rywalki notując wyniki: 73:0 z Diablicami Ruda Śląska, 64:0 z AZS AWF Warszawa, 68:0 z Venol Atomówki Łódź i 41:0 z Legią Warszawa. W klasyfikacji końcowej na drugim miejscu znalazły się rugbistki Legii Warszawa, a brązowy medal zdobyła drużyna Black Roses Posnania Poznań. Zakończenie sezonu to czas podsumowań. Zawodniczki z zespołu Biało-Zielonych otrzymały w pełni zasłużenie indywidualne wyróżnienia. MVP sezonu i turnieju wybrano Karolinę Jaszczyszyn. Statuetka najlepszej juniorki trafiła w ręce Julii Druzgały, a najlepszego młodzieżowca otrzymała Natalia Pamięta.

- To niezwykły sukces dla mnie i dla całej drużyny. Trener Janusz Urbanowicz 12 lat temu, gdy rozpoczął z nami współpracę, powiedział, że widzi w nas potencjał i wielką charyzmę. Jak powiedział tak się stało. Zostałyśmy najlepszymi rugbistkami w Polsce. Dołożył do tego sporą cegiełkę, bo przez te 11 lat przez zespół przewinęło się sporo zawodniczek. To ogromny powód do dumy. Chociaż większość z nas jest z różnych części Polski, to mogę śmiało stwierdzić, że czujemy się gdańszczankami. Otrzymujemy ogromny wsparcie od Miasta i możemy rozsławiać Gdańsk w Polsce i na świecie - powiedziała Karolina Jaszczyszyn, kapitan drużyny oraz zawodniczka, która jako jedyna zdobyła z zespołem wszystkie 11 tytułów mistrzowskich.

Biało-Zielone Ladies Gdańsk: Hanna Maliszewska, Natalia Pamięta, Karolina Jaszczyszyn, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka, Marta Morus, Julia Druzgała, Małgorzata Kołdej, Karolina Stokowska, Aleksandra Leśniak, Oliwia Rawecka, Dagna Westfeld, Sara Kamińska, Sandra Kłak, Hanna Oleksy, Dominika Madej, Martyna Wardaszka, Klaudia Respondek, Oksana Panasenko

Wyniki turnieju w Gdańsku: Venol Atomówki Łódź - Legia Warszawa 5:52, AZS-AWF Warszawa - Diablice Ruda Śląska 31:5, KS Rugby Gietrzwald - Venol Atomówki Łódź 17:22, Diablice Ruda Śląska - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:73, Legia Warszawa - KS Rugby Gietrzwald 31:0, Biało-Zielone Ladies Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 64:0

półfinały
Legia Warszawa - AZS-AWF Warszawa 53:0, Venol Atomówki Łódź - Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0:68

mecz o 3 miejsce
AZS-AWF Warszawa - Venol Atomówki Łódź 12:24

finał
Biało-Zielone Ladies Gdańsk - Legia Warszawa 41:0

Klasyfikacja mistrzostw Polski rugby kobiet 2020/21: 1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk 64 pkt., 2. RC Legia Warszawa 58, 3. Black Roses Posnania Poznań 42, 4. Juvenia Kraków 32, 5. AZS AWF Warszawa 30, 6. Diablice Ruda Śląska 26, 7. Venol Atomówki Łódź 22, 8. RC Legia II Warszawa 20, 9. KS Rugby Gierzwałd 10