Biało-bordowi przegrali w ostatniej chwili [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Kaszubia Kościerzyna przed własną publicznością przegrała 1:2 z KS Chwaszczyno. Zwycięska bramka dla przyjezdnych padła w doliczonym czasie gry.

Początek spotkania dla podopiecznych Tomasza Bąkowskiego był wręcz wymarzony. Już w czwartej minucie spotkania prowadzenie kościerskiej drużynie dał Karol Zieliński, który z zimną krwią wykorzystał błąd defensywy zespołu z Chwaszczyna. Przyjezdni szybko rzucili się do odrabiania strat i w efekcie stworzyli kilka dogodnych okazji, po których mogła paść wyrównująca bramka. W 15 minucie po potężnym strzale zawodnika Chwaszczyna minęła poprzeczkę. Kilka minut później od utraty bramki kościerski zespół uratowała właśnie poprzeczka.

Później goście nie wykorzystali dogodnej sytuacji sam na sam z bramkarzem biało-bordowych. Ataki przyjezdnych przyniosły efekt w 26 minucie meczu. Wówczas Chwaszczyno przeprowadziło akcję prawą stroną boiska. Dośrodkowanie swego kolegi wykorzystał Przemysław Duda, który strzałem głową pokonał golkipera kościerskiego zespołu. Do zakończenia pierwszej odsłony żadnej z drużyn nie udało się już zdobyć kolejnego gola. Po zmianie stron Kaszubia mocno zaatakowała. Stworzyła kilka sytuacji w polu bramowym przyjezdnych, ale do zdobycia upragnionego gola zabrakło szczęścia. Chwaszczyno odpowiedziało dwoma kontratakami, po których mogły paść bramki, jednak z opresji naszą drużynę ratował bramkarz biało-bordowych. Warto wspomnieć, że w końcowej fazie gry, doskonałą okazję sam na sam zmarnował Błażej Troka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, goście strzelili drugą bramkę, która okazała się na wagę trzech punktów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niezbyt mocnym strzałem naszego bramkarza pokonał Arkadiusz Byczkowski.

W sobotę Kaszubia Kościerzyna, która zajmuje siódme miejsce w tabeli III ligi rozegra wyjazdowe spotkanie z Drawą Drawsko Pomorskie, która plasuje się na 10 pozycji ligowej tabeli.