Bezstresowe przygotowania do świąt, czyli zakupowe ABC dla każdego

Materiał promocyjny Grupy Eurocash
Przed nami najważniejsze święta w roku. Tym razem nieco inne niż zawsze – niektórzy z nas po raz pierwszy od miesięcy zasiądą z bliskimi do wspólnego stołu. Jak sprawnie i bezpiecznie przygotować się do świąt, by w pełni czerpać radość z tak długo wyczekiwanych rodzinnych spotkań? Oto nasze rady:

Jeśli zakupy, to blisko domu

Jeżeli chociaż część zakupów świątecznych (szczególnie tych świeżych: garmażeria, wypieki, pieczywo, wędliny czy nabiał) zrobisz blisko domu, zapewnisz sobie bezstresowe przygotowania. Unikniesz tłumów i stania w długiej kolejce, bo koszyki zakupowe w lokalnych sklepach są z reguły nieco mniejsze. Pobliskie sklepy, takie jak ABC, dadzą Ci wytchnienie od zgiełku – kilkanaście spokojnych minut w radosnym, lecz momentami szalonym czasie przedświątecznym.

Trochę przyjemności w przedświątecznym zgiełku

Zakupy w sklepie za rogiem oszczędzą Ci także stania w korkach: możesz je połączyć ze spacerem po okolicy lub wyjściem z psem (nawet wieczornym – osiedlowe sklepy są długo otwarte). W drodze po zakupy możesz skupić się na myśleniu o tym, że niebawem zobaczysz kilku najbliższych członków rodziny, których nie udało się spotkać w Wielkanoc. Znowu zaparzycie dobrą herbatę i posiedzicie „wśród swoich”. Brzmi przyjemnie? I to jak!

Zakupy mogą być wygodne

Zakupy w lokalnych sklepach, takich jak ABC, mają też inne plusy. Możesz w nich załatwić kilka rzeczy na raz i oprócz wyboru wigilijnych ciast, odebrać paczkę ze sklepu internetowego. W osiedlowym sklepie dostaniesz wszystko, czego potrzeba na świąteczny stół, a także produkty, których nie spotkasz nigdzie indziej: pierogi i uszka zupełnie jak te domowe, aromatyczne ciasta, pieczywo z pobliskiej piekarni. Sprzedawca z ABC odłoży je dla Ciebie, a gdy czegoś zabraknie, zamówi do odbioru nazajutrz.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Świąteczne zakupy na osiedlu to również większe bezpieczeństwo. W lokalnym sklepie łatwiej zachować niezbędny dystans społeczny, nie trzeba też stać długo w kolejce. Wizyty w takich sklepach są z reguły szybkie, a listy zakupowe krótkie – to szczególnie ważne w obecnym czasie, kiedy chcemy przygotować się do Wigilii bez obaw i bez stresu.
Gdy mamy szansę wreszcie spotkać się na z rodziną żywo, zadbajmy o to, by świąteczne zakupy zrobić bezpiecznie i rozsądnie. Dla dobra wszystkich: ich i naszego własnego. Przestrzegajmy zatem zasad bezpieczeństwa, by potem spokojnie móc zasiąść do stołu z tymi, których kochamy.

Zakupy w lokalnym sklepie pomogą Ci przygotować niezapomniane święta, a także zrobić coś dobrego dla innych. Pamiętaj, że kupując w ABC i innych małych sklepach franczyzowych, wspierasz całe rodziny, dla których taki sklep jest źródłem utrzymania.

Sieć ABC jest zrzeszona w ramach Grupy Eurocash.

Materiał oryginalny: Bezstresowe przygotowania do świąt, czyli zakupowe ABC dla każdego - Polska Times

Dodaj ogłoszenie