Bezrobocie coraz niższe, ale kobietom nadal jest źle

  Bezrobocie coraz niższe, ale kobietom nadal jest źle

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Coraz trudniej na Pomorzu stracić pracę, a łatwiej niż gdzie indziej w kraju ją znaleźć. Na koniec lipca br. stopa bezrobocia w naszym województwie wyniosła 8,6 procent (średnia w kraju: 9,4 proc.).
  Największy spadek bezrobocia wystąpił w powiatach, w których jest ono najbardziej dokuczliwe: w nowodworskim, słupskim i starogardzkim - wszędzie tam liczba osób bez zajęcia zmalała o ponad 7 procent.

  Na koniec lipca zarejestrowane były w Pomorskiem 68 162 osoby bez pracy - wynika z informacji przekazanych nam przez Agnieszkę Karcz z Zespołu Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. Miesiąc wcześniej liczba ta obejmowała 70 418 osób.

  W Pomorskiem najniższą w kraju stopę bezrobocia odnotowano, jak już od dawna, w Sopocie - 1,5 procent. Dla porównania: w powiecie poznańskim i Poznaniu wyniosła ona 1,7 procent. Na trzecim miejscu jest Gdynia, gdzie wskaźnik ten osiągnął 1,8 procent.

  Niestety, w Pomorskiem jest nadal sporo bezrobotnych kobiet. Na koniec lipca było ich aż 44 606. W stosunku do czerwca 2008 r. stwierdzono spadek o 1451 osób, tj. o 3,2 procent, ale liczba bezrobotnych mężczyzn zmniejszyła się o 3,3 procent.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo