Bezpłatny parking kubaturowy w Gdańsku już otwarty. Kierowcom udostępniono 4 kondygnacje

red.
Udostępnij:
Od poniedziałku 6 września kierowcy mogą korzystać z parkingu kubaturowego przy ul. Okopowej między wiaduktem Biskupia Górka a Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim. Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania.

Parking kubaturowy powstał jako część inwestycji budowy wiaduktu Biskupia Górka. Liczy cztery kondygnacje, na których kierowcy mogą parkować swoje samochody:

  • kondygnacja „0” - 125 miejsc,
  • kondygnacja „1” - 118 miejsc,
  • kondygnacja „2” - 63 miejsca,
  • kondygnacja „3” - 72 miejsca.

Spośród miejsc na kondygnacji „1” 15 to miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych. Na kondygnację „0” obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów zasilanych gazem LPG.

Wjazd i wyjazd z parkingu odbywa się od strony Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego przy ul. Okopowej 21/27. Na parking mogą wjeżdżać samochody osobowe do 1,8 metra wysokości, o czym informuje oznakowanie umieszczone na wjeździe.

- Korzystanie z parkingu, który będzie czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu jest bezpłatne. Miejsca postojowe na parkingu są niestrzeżone. Wszystkie kondygnacje parkingu obsługiwane są przez dwie windy - podają urzędnicy z gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na gdańskim parkingu dostępne są miejsca do parkowania prostopadłego o wymiarach 2,5x5 metrów oraz do parkowania równoległego o wymiarach 2,5x6 metrów. Miejsca dla osób niepełnosprawnych mają wymiary 3,6x5 metrów.

- Parking pozostanie bezpłatny do czasu wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze pomiędzy Podwalem Przedmiejskim a Opływem Motławy wraz z Wyspą Spichrzów. Uwarunkowane jest to rozstrzygnięciem przetargu na dostawę parkometrów. Na oferty czekamy do 16 września 2021 r. Wprowadzenie SPP przewidziane jest na przełomie 2021 i 2022 r - przypomina gdański ZDiZ.

Są i inne ważne zmiany w parkowaniu. Koniec wakacji to również koniec tymczasowej organizacji ruchu w Śródmieściu Gdańska. Od środy 1 września kierowcy jadą według zasad obowiązujących przez pozostałą część roku. Również tego dnia do swoich stałych granic wróci Strefa Ograniczonej Dostępności na Głównym Mieście.

Od środy 1 września w Śródmieściu Gdańska obowiązuje już stała organizacja ruchu:

  • Ruch dwukierunkowy na ul. Podwale Staromiejskie oraz likwidacja tymczasowych miejsc postojowych na jezdni.
  • Ruch dwukierunkowy na ul. Wapienniczej oraz likwidacja tymczasowych miejsc postojowych na jezdni
  • Ruch dwukierunkowy na ul. Igielnickiej i ul. Stolarskiej oraz likwidacja tymczasowych miejsc postojowych na jezdni
  • Ruch jednokierunkowy na ul. Mniszki w relacji od ul. Katarzynki do ul. Brygidki.
  • Ruch jednokierunkowy na ul. Lawendowej w relacji od ul. Podwale Staromiejskie do ul. Świętojańskiej.
  • Ruch jednokierunkowy na ul. Szklary w relacji od ul. Świętojańskiej do ul. Szerokiej.

Od 1 września Strefa Ograniczonej Dostępności wróciła do swoich stałych granic, czyli obszaru między ulicami Kotwiczników, Ogarną, Słodowników, Za Murami, Bogusławskiego, Wełniarską, Teatralną, Latarnianą, Szeroką i rzeką Stara Motława. Ulice, które znajdowały w granicach rozszerzonej SOD w czasie wakacji są od 1 września ogólnodostępne i do poruszania się nimi nie będzie wymagany identyfikator IGM.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie