Bezpieczne ścieżki w ptasim rezerwacie

  Bezpieczne ścieżki w ptasim rezerwacie

  Sławomir Bednarczyk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kilkanaście kilometrów bezpiecznych ścieżek edukacyjno-turystycznych powstało w rezerwacie kormoranów w Kątach Rybackich. To projekt Nadleśnictwa Elbląg. Na wytyczonych szlakach, niebieskim i żółtym, oraz w ich pobliżu zlikwidowano wszystkie zagrożenia, jakie mogły spotkać spacerujących w tym rejonie ludzi.
  Liczący ponad 100 hektarów, jedyny taki rezerwat w Polsce, do tej pory nie był bezpiecznym miejscem dla osób, które go zwiedzały. Żyjące tam od lat stada kormoranów czarnych doszczętnie zniszczyły drzewostan rezerwatu. Suche, spadające konary i martwe drzewa stanowiły zagrożenie.
  Od kilku dni wszystkie osoby, które znajdą się na wytyczonych przez leśników ścieżkach, mogą się czuć bezpiecznie.

  - Usunęliśmy wyschnięte konary oraz oznakowaliśmy leśne drogi za pomocą piktogramów (niebieskie i żółte strzałki) - informuje nadleśniczy Witold Charmier-Ciemiński. - Umieściliśmy tam również tablice informacyjne z mapami oraz kosze na śmieci.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo