Bezbramkowy remis Arki Gdynia z Chojniczanką. Koniec zgrupowania żółto-niebieskich w Gniewinie

Szymon Szadurski
Chojniczanka Facebook
Piłkarze Arki Gdynia zremisowali dziś bezbramkowo z Chojniczanką w Gniewinie. Żółto-niebiescy jednocześnie zakończyli dziesięciodniowe zgrupowanie. Do rozpoczęcia rozgrywek w Fortuna 1. Lidze przygotowywać będą się w kolejnych dniach na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.

Żółto-niebiescy mierzyli się z Chojniczanką, czyli zespołem, z którym przyjdzie im zagrać także w zbliżającym się sezonie Fortuna 1. Ligi. Trener Ryszard Tarasiewicz w wyjściowym składzie postawił na mieszankę rutyny z młodością.

Wśród doświadczonych zawodników, jak Martin Dobrotka, Bartosz Rymaniak, Janusz Gol, czy Przemysław Stolc, na boisku zameldowali się także nastolatkowie, Kasjan Lipkowski i Kornel Przyborowski. Z kolei w zespole gości na placu gry kibice Arki Gdynia obejrzeli dobrze znanych, byłych graczy żółto-niebieskich, Łukasza Wolsztyńskiego i Kamila Mazka.

Pierwsza połowa meczu w Gniewinie nie przyniosła bramek. Jako pierwsza groźne sytuacje stwarzać zaczęła Chojniczanka. Jednak strzał w trzeciej minucie Tomasza Mikołajczaka obronił Kacper Krzepisz. Po ponad pół godzinie spotkania niewiele brakowało, aby po zagraniu Kasjana Lipkowskiego do dogodnej sytuacji doszedł Christian Aleman. Ekwadorczyka uprzedził jednak przytomną interwencją Bartosz Neugebauer.

Przed rozpoczęciem drugiej części gry trenerzy Arki Chojniczanki dokonali licznych zmian w składzie. Mimo kilku okazji z obu stron wynik jednak nie uległ jednak zmianie.

Arka Gdynia sparingiem z Chojniczanką zakończyła dziesięciodniowe zgrupowanie w Gniewinie. Żółto-niebiescy rozgrywki ligowe rozpoczną 17 lipca o godz. 12:40 na wyjeździe pojedynkiem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Z kolei Chojniczanka zmierzy się dzień wcześniej u siebie o godz. 15 z GKS-em Tychy.

Arka Gdynia - Chojniczanka 0:0

Arka Gdynia: I połowa: Krzepisz - Rymaniak, Lipkowski, Dobrotka, Stolc - Milewski, Gol - Stępień, Aleman, Przyborowski - Czubak. II połowa: Krzepisz (60 Molenda) - Tomal, Lipkowski, Rymaniak, Stolc (60 Predenkiewicz) - Bednarski, Purzycki - Stępień (60 Skóra), Aleman (60 Zieliński), Żebrowski - Czubak (60 da Silva). Trener: Ryszard Tarasiewicz

Chojniczanka: Neugebauer - Grolik, Błyszko, Kasperowicz - Ryczkowski (32 Mikołajczyk), Czajkowski, Kalinkowski, Wolsztyński, Mazek - Mikołajczak, Skrzypczak. II połowa: Szabłowski (60 Neugebauer) - Golak, Bartosiak, Białczyk - Stróżyński, Cegiełka, van Huffel, Karbowy, Mikołajczyk (60 Zimnicki) - Janicki, Tuszyński. Trener: Tomasz Kafarski