Bez światła nie ma koloru, czyli jak wybrać obrazy do sypialni pełnej światła

Artykuł sponsorowany

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem sypialni, do której wpada dużo naturalnego światła, na pewno zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób wykorzystać tę niewątpliwą zaletę. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest taka łatwa, jak mogłoby się wydawać, ponieważ bardzo wiele zależy od tego, na jaką stronę świata wychodzą okna, przez które wpadają promienie slońca!

Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że światło pierwszych godzin poranka – a zatem padające ze wschodu – jest zupełnie inne niż to, które oświetla świat w samo południe, a już na pewno inne od tego, które podziwiamy w czasie zachodu słońca. Każde z nich ma nieco inne zabarwienie i moc: a to z kolei nie jest bez znaczenia, gdy urządzamy mieszkanie i wybieramy obrazy do sypialni. Najprościej rzecz ujmując: określenie „jasna sypialnia” może oznaczać różne rzeczy w zależności od tego, jaka jest wystawa okien. Poprosiliśmy więc dekoratorkę z firmy Myloview o wskazówki odnośnie do tego, jakie kolory płócien wybierać w zależności od tego, jakie światło ma na nie padać.

Obrazy do sypialni z oknami od północy: ciemne i eleganckie
Pokoje o północnej wystawie uchodzą za najtrudniejsze do udekorowania, ponieważ nawet najjaśniejsze z nich, cóż, nie są takie znowu jasne.

Często najlepszym rozwiązaniem jest, zamiast walczyć z naturalnymi warunkami w danym wnętrzu, po prostu poddać się im – sugeruje dekoratorka Myloview. – Jeśli masz pokój z oknami na północ, możesz udekorować go, wykorzystując duże obrazy do sypialni o kolorach takich jak ciemny fiolet, granat, ciepłe czekoladowe brązy czy eleganckie bordo. Pomogą Ci one uzyskać atmosferę jednocześnie intymną i elegancką. Jeżeli wolisz jaśniejsze kolory, unikaj tych o zielonkawym lub szarawym odcieniu, bo stworzą przygnębiające wrażenie. Lepiej sięgnij po słoneczny żółty czy nawet écru – kolory, które rozweselą przestrzeń.

Południowa sypialnia: jeszcze więcej światła!
Dekorowanie południowych sypialni to sama przyjemność: są najjaśniejsze i najpogodniejsze ze wszystkich, dzięki czemu możliwości wyboru kolorów obrazów są tu zdecydowanie najszersze.

W południowej sypialni przepięknie wyglądać będzie wszystko to, co gdzie indziej sprawiałoby zbyt mdłe czy zbyt ponure wrażenie – mówi dekoratorka Myloview. – Blade i chłodne odcienie niebieskiego, które od północy wyglądałyby potwornie przygnębiająco, tutaj stworzą cudowną, świeżą atmosferę. Ciepłe odcienie dowolnego koloru będą dobre, jeśli zależy Ci na uzyskaniu przytulnego, energetycznego efektu. Uważaj na biele: jeżeli masz białe ściany i chcesz na nich zawiesić płótna z przewagą bieli, zadbaj o to, by miały tę samą temperaturę (niech to będzie chłodna biel na chłodnej bieli, na przykład), bo inaczej będą wyglądać brudno i nabiorą nieprzyjemnego, „błotnistego” odcienia.

https://myloview.pl/obrazy/wg-wnetrz/sypialnia/

Sypialnia od wschodu: światło na dzień dobry
Poranne światło w pomieszczeniach o wschodniej wystawie może mieć nieco chłodny odcień: warto wykorzystać to, sięgając po obrazy (może nawet obrazy do sypialni 3D?) także w zimnych odcieniach.

Aby maksymalnie podkreślić światło, ale nie odebrać ciepła wnętrzu całkowicie, najlepiej będzie sięgnąć po pastele o chłodnej bazie – tłumaczy specjalistka z firmy Myloview. – Zestaw pastelowe obrazy z ciemnymi meblami i dodatkami albo nawet ciemnymi okryciami podłóg, aby uzyskać harmonijną, zrównoważoną całość, która będzie wyglądać fantastycznie nie tylko z samego rana.

Zachodnia sypialnia: biel, biel, biel!

Znanym faktem jest to, że białe ściany bardzo dobrze odbijają światło nawet tam, gdzie nie ma go zbyt dużo, a do tego pasują do każdego koloru mebli i dodatków, ale w w przypadku sypialni z oknami wychodzącymi na zachód ta informacja ma szczególnie istotne znaczenie. A co z obrazami?

W sypialni z zachodnimi oknami wszystkie białe dekoracje będą pięknie odbijać zarówno światło naturalne, jak i sztuczne – tłumaczy specjalistka Myloview. – Popołudniowe zachodnie światło cudownie podkreśla wszystkie ciepłe kolory, a zatem czerwień, żółty i pomarańczowy sprawdzą się tutaj najlepiej, ale jeżeli jesteś miłośnikiem różu albo fioletu (fioletu z przewagą czerwieni!), to także możesz śmiało zawieszać tu tego rodzaju obrazy, bo na pewno będą wyglądały bardzo dobrze. Warto pamiętać, że z kolei wszystkie chłodne barwy zostaną zneutralizowane przez ciepłe światło popołudnia, przez co mogą wyglądać mniej ciekawie czy nawet buro – takie obrazy lepiej przewiesić do wnętrz znajdujących się we wschodniej części mieszkania!

https://myloview.pl/fototapeta-xn-9hun-nr-3FA0F93

Dobieranie koloru obrazów do sposobu, w jaki oświetlone jest wnętrze, tylko na pierwszy rzut oka wydaje się trudne: tak naprawdę jest bardzo logiczne, a z czasem okaże się wręcz banalnie proste! Jeśli tylko będziesz współpracować ze światłem, a nie próbować mu przeciwdziałać, osiągniesz cudowne, bardzo stylowe i piękne rezultaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki