Bez bramek w Glasgow

W Kijowie i Lyonie było najciekawiej w środowych meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W stolicy Ukrainy Dynamo prowadziło do 88. minuty, ale Arsenal uratował remis. W Lyonie z kolei gospodarze przegrywali do przerwy z Fiorentiną 0:2 i zdołali wywalczyć jeden punkt na rozpoczęcie rywalizacji w grupach.

Dynamo było bliskie sprawienia niespodzianki. Kijowski zespół objął prowadzenie w 64. minucie spotkania z Arsenalem. Sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a jedenastkę na bramkę zamienił Bangur.

Im bliżej było końca spotkania tym bardziej londyńczycy próbowali doprowadzić do remisu, ale wydawało się, że jednak Dynamo utrzyma do końcowego gwizdka sędziego ten korzystny dla siebie rezultat. Jednak w 88. minucie obrońca Arsenalu, William Gallas, zdobył bramkę na wagę jednego punktu.

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice w Lyonie. Drużyna Olympique podejmowała Fiorentinę. Pierwsza połowa należała do włoskiego zespołu. Dwa razy piłkę do siatki posłał Alberto Gilardino i mecz znakomicie ułożył się dla zespołu z Florencji. Piłkarze z Lyonu nie zamierzali tak łatwo oddać punktów swoim rywalom i w drugiej części spotkania to oni dominowali.

W 64. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej na boisko Frederic Piquionne strzelił kontaktowego gola dla zespołu gospodarzy. Szczęście do drużyny Lyonu uśmiechnęło się na cztery minuty przed zakończeniem tego meczu kiedy to Karim Benzema trafił do bramki Fiorentiny i zapewnił remis swojej drużynie.

W Szkocji rozegrany został "polski" mecz. Celtic Glasgow z Arturem Borucem w bramce zagrał z zespołem Aalborg BK, w którym występuje Marek Saganowski. Można powiedzieć, że pojedynek ten wyszedł na plus dla Boruca. Polski bramkarz gola nie puścił, a co za tym idzie Saganowski nie strzelił. To jednak zespół z Danii miał po meczu więcej powodów do zadowolenia, gdyż wywiózł z Glasgow cenny bezbramkowy remis.

Celtic miał przewagę, stworzył więcej sytuacji, ale grał bardzo nieskutecznie. Najlepszą okazję bramkową gospodarze zmarnowali w pierwszej połowie tego spotkania. W 30. minucie gospodarze mieli rzut karny, ale Barry Robson strzelił fatalnie i Karim Zaza bez problemów obronił ten strzał.
W drugiej połowie fatalny błąd popełnił sędzia. Faulował Michael Jakobsen, a czerwoną kartkę obejrzał Michael Beauchamp. Grający w dziesiątkę Aalborg utrzymał remis.
Łukasz Fabiański (Arsenal), Jerzy Dudek (Real) i Paweł Golański (Steaua) spędzieli mecze na ławkach rezerwowych.

Wyniki

Grupa E
Celtic Glasgow - Aalborg BK 0:0
Manchester United - Villarreal CF 0:0
Grupa F
Olympique Lyon - AC Fiorentina 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 Alberto Gilardino (12), 0:2 Alberto Gilardino (42), 1:2 Frederic Piquionne (73), 2:2 Karim Benzema (86).
Steaua Bukareszt - Bayern Monachium 0:1 (0:1). Bramki: 0:1 Daniel van Buyten (15).
Grupa G
FC Porto - Fenerbahce Stambuł 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 Lisandro Lopez (10), 2:0 Lucho Gonzalez (13), 2:1 Daniel Gonzalez Guiza (29), 3:1 Lino (90).
Dynamo Kijów - Arsenal Londyn 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 Bangur (64-karny), 1:1 William Gallas (88).
Grupa H
Juventus Turyn - Zenit St. Petersburg 1:0 (0:0). Bramki: 1:0 Alessandro Del Piero (76).
Real Madryt - BATE Borysow 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Sergio Ramos (11), 2:0 Ruud van Nistelrooy (57).