Beniaminek z Pruszcza wygrał ale stracił trzech zawodników

Adam Suska
Od cennego zwycięstwa nad Pogonią Siedlce 23:8 rozpoczęli w Pruszczu Gdańskim rozgrywki w I lidze rugbiści Mach Czarnych. Swój sukces drużyna beniaminka okupiła kontuzjami aż trzech zawodników.

- Zrobiliśmy pierwszy mały krok na drodze do utrzymania się w I lidze - powiedział po meczu trener pruszczańskiej "piętnastki" Paweł Lipkowski. - Po przerwie mieliśmy od przeciwników więcej sił.

Zaprocentowała praca, jaką wykonaliśmy w okresie przygotowawczym na obozie w Charzykowych - dodał Lipkowski, żałując jednocześnie utraty trzech zawodników (Łukasza Luboszczyka, Wojciecha Wójcika i Krzysztofa Mazura), którzy musieli opuścić boisko na skutek kontuzji. Prawdopodobnie najpoważniejszego urazu stawu kolanowego doznał Wójcik.

Początek meczu był nerwowy. Gospodarze punkty zdobywali tylko z rzutów karnych, które na bramkę kopał Patryk Narwojsz. Po przerwie jednak goście opadli z sił i Czarni dominowali w grze młynem.

Mach Czarni - Pogoń 23:8 (6:8)

Punkty dla Czarnych: Patryk Narwojsz 13 i Robert Krakowski 10.

Czarni: Klusek (41 Ciesiołkiewicz), Skonieczny, Wenta - Mazur (41 Wójcik, 65 Górniewicz), Dębski - Krakowski, Chlebicz (75 Ślęzak), Lechmyc - Luboszczyk (75 Rybka) - Bistram, Gendek, Kasperek, Kiereński, Besler - Narwojsz.

Żółta kartka: Robert Krakowski (Czarni).
Sędziował: Grzegorz Michalik (Warszawa).