Beniaminek wciąż nie może wygrać

Rafał Rusiecki
Kolejka za kolejką, a w rumskim zespole nic się nie zmienia. Chodzi oczywiście o zdobycz punktową w PlusLidze Kobiet. Siatkarki prowadzone przez trenera Jerzego Skrobeckiego przegrały w sobotę przed własną publicznością z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Stać je było tego dnia tylko na triumf w jednym secie. To już czternasta z rzędu przegrana zespołu Sandeco TPS w tym sezonie.

W dwóch pierwszych odsłonach gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Ocknęły się w trzecim secie i przez chwilę, w czwartej partii wydawało się, że mogą się w końcu przełamać. Prowadziły 6:4, ale dąbrowianki szybko się pozbierały i do niespodzianki nie doszło.

- Niewątpliwie szkoda tego czwartego seta - przyznała później Dorota Pykosz, kapitan rumskiej ekipy. - Dziewczyny były bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Od samego początku było widać, że chcą wygrać i wziąć wszystko. Niestety, wynik mówi sam za siebie. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie coraz lepiej. Dziś wygrałyśmy jednego seta, może za tydzień będą to dwa sety, a może zwycięstwo.

- Przeglądając statystyki, wydaję mi się, że było to najlepsze spotkanie rozegrane przez nas na terenie Rumi. Graliśmy przeciwko drużynie, która ma bardzo dużo atutów - dodał trener Jerzy Skrobecki.

Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (15:25, 18:25, 25:21, 13:25)

Sandeco TPS: Brodacka (1 punkt), Ziemcowa (11), Martinez Adlun (15), Toborek (4), Pykosz (14), Starzyk-Bonach (11), Jagodzińska (libero) oraz Leszczyńska (2), Mikołajewska (2), Hohn

Tauron MKS: Muhlsteinowa (4), Szczurek (9), Plchotowa (9), Żebrowska (22), Skowrońska (16), Lis (13), Strasz (libero) oraz Ikić, Haładyn, Kurnikowska, Pura