Belgia - Panama, MŚ 2018, grupa G. Bez niespodzianki w spotkaniu Belgii z Panamą

KM
Bartek Syta
Belgowie spokojnie pokonali Panamę 3:0. Piłkarze z Ameryki łacińskiej zaskoczyli jednak walecznością i długo bronili się przed stratą bramki.

Początek spotkania mógł zaskoczyć fanów piłki nożnej. Nieporadna Belgia i solidna w defensywie Panama. Belgowie w pierwszej połowie nie mogli przełamać obrony Panamczyków. Okazje do tego parę razy miał kapitan reprezentacji Eden Hazard, ale świetnie bronił Jaime Penedo.

Wynik udało się przełamać dopiero w 47 minucie Driesowi Mertensowi. Zawodnik na co dzień grający w Napoli wykorzystał odbitą piłkę w polu karnym i z prawego rogu pola karnego przelobował Penedo. Świetną okazję, żeby wyrównać w 54 minucie, miał jeszcze Murillo. Panamczyk po świetnym zgraniu za linię obrony wyszedł sam na sam z Tiboutem Courtoisem, ale belgijski bramkarz wyszedł górą z trudnej sytuacji.

Belgowie po golu nabrali luzu i w 69 Romelo Lukaku po świetnym dośrodkowaniu Kevina De Bruyna skierował piłkę do siatki Panamczyków. Sześć minut później ponownie Lukaku pokonał Penedo. Tym razem napastnik dostał podanie za linie panamskiej obrony i przelobował Jeimiego Penedo, który wyszedł do nadbiegającego Lukaku. Ostatecznie pierwsze spotkanie zakończyło się wygraną Belgii 3:0.

Wcześniej pisaliśmy:

Belgia - Panama relacja na żywo

Transmisję z meczu Belgia - Pana,a przeprowadzą stacje TVP 2 i TVP Sport. Początek spotkania o godz. 17. Przedmeczowe studio w TVP Sport rozpocznie się o godz. 16.30.

A gdzie oglądać mecz Belgia - Panama w internecie? Bezpłatny stream online dostępny będzie na stronie sport.tvp.pl. Z kolei płatny, po wykupieniu specjalnego abonamentu, w serwisach IPLA.tv i Player.pl.

Ponadto, wszystkich naszych Czytelników zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego pojedynku w serwisie www.dziennikbaltycki.pl.

Belgia - Panama, MŚ 2018, grupa G: Belgowie zdecydowanymi faworytami

Belgowie w swojej reprezentacji Edena Hazarda, Romelu Lukaku, Kevina De Bruyne, Thibauta Courtoisa i tak można by wymienić praktycznie cały skład. Polscy piłkarze muszą jednak bacznie oglądać mecze reprezentacji Belgii. Polska gra w grupie H, a Belgowie w grupie G. Jeżeli podopieczni Adama Nawałki wyjdą z grupy, to zmierzą się z Anglią lub Belgami.

Reprezentacja Belgii nie przegrała spotkania od 19 spotkań. Ostatnio z boiska pokonani schodzili we wrześniu 2016 r. w meczu towarzyskim z Hiszpanią. Panamczycy są za to debiutantami na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Gdy reprezentacja wywalczyła sobie awans w spotkaniu z Kostaryką, szczęście Panamczyków było tak wielkie, że prezydent Panamy zarządził dzień wolny od pracy.

A jak poniedziałkowe spotkanie widzą bukmacherzy? Zdecydowanym faworytem są Belgowie (kurs na zwycięstwo - 1,22, na remis - 6,50, na wygraną Panamy - 12,64).

Mecz: Belgia - Panama
Data meczu: 18.06.2018
Godzina: 17:00
Transmisja: TVP 2, TVP Sport

Mówiłem, mówiłem, aż przestałem mówić...TOP 15 najlepszych t...