reklama

Będzie więcej miejsc postojowych przy UCK w Gdańsku

Maciej Pietrzak
fot. Karolina Misztal
Trzy firmy zgłosiły się w przetargu na stworzenie nowych miejsc postojowych przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku Wrzeszczu. Najkorzystniejszą ofertę złożyła gdańska firma TRAKT Sp. z o.o. i to ona stworzy 200 miejsc które mają ułatwić życie okolicznym mieszkańcom oraz pacjentom i personelowi dwóch wielkich tutejszych szpitali: zakaźnego oraz Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Nowe miejsca parkingowe, zarówno prostopadłe i równoległe, powstaną na odcinku od ul. Jarowej do skrzyżowania z ul. Cygańska Góra po obu stronach. Wykonawca ma na ich wykonanie czas do 15 grudnia.

W pierwszej kolejności firma TRAKT zająć się będzie musiała wycinką zieleni i usunięciem zbędnej ziemi i gruzu, który zalega na działce przeznaczonej pod nowe miejsca postojowe. Będą one wykonane z płyt typu YOMB.

- Z jednej strony to dobra informacja, ale z drugiej przez to, że od października o ulicę Smoluchowskiego rozszerzono Strefę Płatnego Parkowania zmieni się pewnie niewiele. Po prostu będziemy płacić za bardziej ucywilizowane miejsce do parkowania - komentuje pan Zygmunt, pacjent UCK.

Czytaj więcej na temat problemów z parkowaniem przy UCK [ZDJĘCIA]
Przypominamy, że wprowadzenie parkomatów na Smoluchowskiego spotkało się z krytyką zarówno ze strony pacjentów, jak i władz UCK. Podkreślają oni, że szpitali obrębie nie ma sensownej komunikacji miejskiej. Dojście od tramwaju pod górkę stanowi znaczącą barierę dla osób starszych i schorowanych. Z kolei autobus który podjeżdża pod bramy szpitala częściej stoi w korku niż jedzie.

Na parkingu wewnątrz UCK opłata za parkowanie wynosi 8 zł za każdą rozpoczętą godzinę, w tym pierwsze 20 minut jest bezpłatne. Jest tak wysoka ze względu na zapewnienie odpowiedniej przepustowości ciągów drogowych - wcześniej z dojazdem miały problemy chociażby karetki. Realnie problem z parkowaniem w okolicy może rozwiązać planowany parking na 500 samochodów, który powstać ma przy budowanym Centrum Medycyny Nieinwazyjnej. To nastąpi jednak w 2020 roku.

maciej.pietrzak@polskapress.pl

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
parkingowy

z płatnym parkowaniem - nabijający kabzę prywatnym firmom. To miasto powinno wygospodarować teren pod darmowy parking i udostępnić go za darmo, po to ludzie płacą podatki żeby coś z tego też mieć.

k
kowal

Za płotem jest stadion i zarośnięte 2 ha. Dlaczego tam dokładnie na przeciw nie zrobić parkingu tylko będą chorzy ludzie dymać z ul.Jarowej 1km pod górę na piechotę.

Dodaj ogłoszenie