Będzie remont al. Hallera w Gdańsku. Prowadzącą na plażę w Brzeźnie trasą wygodniej poruszać się będą kierowcy, rowerzyści i piesi

MP
Modernizacja obejmie odcinek alei od wysokości ul. Okrzei do ul. Kościuszki. Potencjalnych wykonawców inwestycji poznamy w połowie stycznia.

Władze Gdańska do remontu jednej z najważniejszych arterii Dolnego Wrzeszcza przymierzały się od dłuższego czasu. Na potrzebę tej inwestycji wielokrotnie zwracali uwagę radni i mieszkańcy dzielnicy. Jezdnia i pozostałe elementy infrastruktury na tym odcinku alei są bowiem w bardzo kiepskim stanie.

Teraz wreszcie przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji ogłosiła Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Prace mają rozpocząć się jeszcze w pierwszym kwartale roku, a zakończyć przed wakacjami.

Modernizacja obejmie prawie kilometrowy odcinek alei prowadzącej do plaży w Brzeźnie. Pierwszy etap prac wykonywany będzie na odcinku od ul. Okrzei do skrzyżowania z ul. Mickiewicza (bez wyremontowanego wcześniej skrzyżowania z ul. Reja), drugi etap robót obejmie fragment alei od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki.

Zadanie obejmuje dokładnie:

* remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku,
* remont nawierzchni zatok postojowych,
* remont nawierzchni chodników,
* wymianę krawężników i obrzeży,
* regulację dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego,
* regulację armatury i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu,
* nowe oznakowanie poziome i pionowe,
* nasadzenia trawników wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 12 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości,
* nasadzenia krzewów wraz z pielęgnacją w okresie pierwszych 36 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości.

Koperty z ofertami w przetargu otwarte mają zostać 15 stycznia, wówczas poznamy koszty inwestycji.

Przypominamy, że jesienią minionego roku na al. Hallera została też oddana do użytku nowa droga rowerowa po jej wschodniej stronie od wysokości ul. Wczasy w kierunku plaży. Warta 3,2 mln zł inwestycja zrealizowana została w ramach zadania "Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – odcinek R-10 Gdańsk".

Na których gdańskich ulicach najczęściej dochodzi do wypadków:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie