Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie praca dla 130 osób w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku

Jacek Klein
Dzięki nowym inwestycjom hałda w Szadółkach będzie wolniej przyrastać
Dzięki nowym inwestycjom hałda w Szadółkach będzie wolniej przyrastać archiwum
Jeszcze w tym roku około 130 osób znajdzie zatrudnienie w Zakładzie Utylizacyjnym w Gdańsku. Wraz z początkiem kwietnia pracę rozpocznie 60 nowych pracowników. Ku końcowi dobiega modernizacja zakładu.

- Pierwszych dziesięć osób już przyszło do pracy, odbywają obecnie szkolenia - mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. - Kolejne kilkadziesiąt osób zacznie pracę w przyszłym tygodniu.

Nowo zatrudnieni to przyszli pracownicy fizyczni i kadra zarządzająca obiektem sortowni odpadów zmieszanych. Sortownia oficjalnie zacznie działać na przełomie maja i czerwca tego roku, a praca w niej będzie miała charakter dwuzmianowy. Do tego czasu nowi pracownicy przejdą cykl szkoleń wymaganych do pracy na stanowiskach w sortowni.

Rekrutację pracowników zakład przeprowadził we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. W tym roku do pracy w sortowni potrzeba będzie drugie tyle nowych pracowników.
- Przy ich rekrutacji prawdopodobnie ponownie nawiążemy współpracę z urzędem pracy - dodaje Głuszczak.

Dzięki sortowni możliwy będzie maksymalny odzysk odpadów surowcowych, jak: szkło bezbarwne, szkło kolorowe, makulatura, tworzywa sztuczne, metale żelazne i nieżelazne. W sortowni będzie możliwe również wydzielenie oraz doczyszczenie frakcji biodegradowalnej do kompostowania i frakcji wysokoenergetycznej, przeznaczonej jako wsad do instalacji termicznego przetwarzania odpadów.

Realizacja projektu "Modernizacja gospodarki odpadami komunalnymi w Gdańsku" zapewni kompleksowe rozwiązanie problemu gospodarki odpadami i spełnienie wszystkich norm ochrony środowiska, wymaganych w krajach Unii Europejskiej. Przyjęte w projekcie rozwiązania technologiczne uwzględniają najnowsze trendy i osiągnięcia techniki, nie powodując zagrożeń dla ludzi i środowiska. - Łącznie program inwestycyjny zrealizowany przez zakład warty jest prawie 300 mln zł - dodał Głuszczak. - Obecnie dobiegają prace wykończeniowe. Uruchomienie nowych inwestycji spowoduje, że hałda na wysypisku będzie znacznie wolniej przyrastać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki