Będzie nowa rolnicza Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich

RedakcjaZaktualizowano 
pixabay.com
Projekt ustawy o jej utworzeniu trafił dziś do konsultacji społecznych. Uwagi dotyczące powołania nowej Agencji można zgłaszać do 26 sierpnia.

 

Ministerstwo rolnictwa od dłuższego czasu zapowiadało utworzenie nowej instytucji. Jak poinformował resort: "Obecna struktura instytucjonalnego wsparcia rolnictwa i obszarów wiejskich (...) nie zapewnia efektywnej realizacji koncepcji wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich w Polsce". Przypomnijmy, że podstawą instytucjonalnej organizacji są Agencja Resktrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Nieruchomości Rolnych praz Agencja Rynku Rolnego. AROW ma zastąpić dwie ostatnie z wymienionych. 

 

MRiRW: niezbędna jest optymalizacja funkcjonowania agencji i innych jednostek podległych i nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez zmianę ich organizacji.

 

Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich ma przyczynić się do:

  • lepszego wykorzystania zasobów i przyspieszenia realizacji zadań,
  • poprawy współpracy i przepływu informacji dotyczących podmiotów działających w rolnictwie oraz udzielonej pomocy,
  • zmniejszenia kosztów funkcjonowania instytucjonalnej obsługi rolnictwa.

 

AROW ędzie wykonywała zadania dotychczas wykonywane przez Agencję Rynku Rolnego oraz Agencje Nieruchomości Rolnych, przy czym  płatnicze obowiązki ARR będzie wykonywała ARiMR. "Dzięki takiemu rozwiązaniu zostanie również ograniczona liczba agencji płatniczych w zakresie Wspólnej Polityki Rolnej funkcjonujących w Polsce z dwóch (ARiMR i ARR) do jednej (ARiMR), co stanowi drugi element optymalizacji", wyjaśnia ministerstwo. 

 

Projekt ustawy został skierowany do ponad 40 organizacji i związków działających w obszarze rolnictwa. 

 

Źródło: informacja prasowa MRiRW

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Materiał oryginalny: Będzie nowa rolnicza Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie