Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Sylwia Dąbrowa
Piotr Kantor i Maciej Rudol od zwycięstwa rozpoczęli udział w fazie grupowej turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour Challenge w Saquaremie. Pierwsze spotkanie fazy zasadniczej przegrały z kolei Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz.

Kantor i Rudol rozpoczęli od zwycięstwa

Pierwszymi rywalami Kantora i Rudola w Brazylii byli bracia Nicolas i Tomas Capogrosso. Spotkanie dobrze rozpoczęli Polacy, którzy w pierwszej partii już na początku wypracowali czteropunktowe prowadzenie (6:2), Choć Argentyńczycy szybko stratę odrobili (7:7), nasi siatkarze w kolejnych minutach znów zdołali odskoczyć rywalom na kilka punktów (15:12, 19:16), a całego seta zwyciężyli różnicą dwóch punktów (21:19).

Druga część spotkania do pewnego momentu była dość wyrównana i choć to Polacy (poza pierwszymi minutami) mieli niewielką przewagę, nie byli w stanie powiększyć ją na tyle, by nie obawiać się zrywu przeciwnego duetu. Najważniejszy moment nastąpił przy stanie 13:12. Cztery z rzędu punkty zdobyte przez Kantora i Rudola spowodowały, że argentyńscy bracia przegrywali już 12:17, a straty nie byli w stanie odrobić już do końca meczu (15:21). Kolejnymi rywalami Polaków będą Litwini Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas.

Porażka polskich siatkarek

Miło rozpoczęcia rywalizacji w fazie grupowej nie będą wspominać Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz, które do turnieju głównego przebijały się przez kwalifikacje. Polki przegrały z Hiszpankami Lilianą Fernandez i Paulą Sorią 0:2 (14:21, 20:22), choć w drugim secie nawiązały równorzędną walkę i przy odrobinie szczęścia mogły pokusić się o sprawienie przeciwniczkom psikusa. Nasze siatkarki o godzinie 21:10 zagrają drugie spotkanie. Przeciwniczkami Polek będą Niemki Julia Sude i Isabell Schneider.

W kwalifikacjach do Brazylijskiego turnieju brały także udział dwa inne polskie zespoły - Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski, a także Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Obydwa duety nie zdołały jednak wywalczyć przepustki do fazy zasadniczej.