Basket Gdynia zdemolowany w meczu z Artego Bydgoszcz

Picasa
To był fatalny mecz w wykonaniu koszykarek Basketu. Gdynianki przegrały na własnym terenie z Artego Bydgoszcz aż 54:87.

Przed tym spotkaniem fani Basketu mogli sobie wiele obiecywać. W końcu kilka dni temu nasza drużyna pokonała wielką Wisłę Can-Pack Kraków! W meczu z Artego, mimo wszystko dosyć niespodziewanie, gdynianki zostały jednak całkowicie rozbite przed własną publicznością.

Pochwały gospodyniom należą się właściwie tylko za pierwszą kwartę spotkania. Wówczas walczyły one bowiem na tym samym poziomie z rywalkami. Już od drugiej odsłony jednak gra naszego zespołu totalnie się posypała. Po pierwszej połowie Basket przegrywał różnicą 15 punktów, a to był dopiero początek problemów.

O ile jeszcze w trzeciej odsłonie przewaga rywalek utrzymywała się na podobnym poziomie, o tyle już w czwartej nastąpiła totalna demolka i ostatecznie Basket przegrał to spotkanie różnicą aż 33 punktów! Tak fatalnej postawy gdynianek nikt się chyba nie spodziewał.

Koszykarki Basketu grały w tym spotkaniu na skuteczności zaledwie 38 procent.

Basket Gdynia – Artego Bydgoszcz 54:87 (20:19, 12:28, 15:13, 7:27)

Basket: Johnson 14, Troina 13, Bibrzycka A. 12, Skerović 9, Kotnis 4, Jakubiuk 2, Ossowska 0, Suknarowska 0, Podgórna 0, M. Bibrzycka 0, Grabowska 0, Rembiszewska 0.

Artego: Morris 27, Koc 19, McBride 14, Carter 12, Reid 10, Pawlak 5, Międzik 0, Fikiel 0, Szybała 0, Kocaj.