Basket Gdynia zagra w Final Four

Udostępnij:
Koszykarki Basketu Gdynia pokonały w hali Gdynia Arenie drużynę Tsmoki Mińsk 69:68 (25:23, 16:9, 11:19, 17:17) w meczu Ligi Wschodnioeuropejskiej.

Basket zagrał bardzo dobrze w pierwszej połowie spotkania i wypracował sobie dziewięć punktów przewagi. Jednak w trzeciej kwarcie gdyńskie koszykarki roztrowniły niemal całą przewagę, przegrywając tę odsłonę 11:19. Losy tego spotkania decydowały się do ostatnich sekund. Na minutę przed końcem spotkania to drużyna z Białorusi prowadziła 68:67. Jednak po rzutach wolnych Jeleny Skerović drużyna Basketu odzyskała jednopunktowe prowadznie. Zespół z Mińska w końcowych sekundach próbował przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale rzut Amber Jones był niecelny.

Basket awansował do Final Four Ligi Wsochdnioeuropejskiej z trzeciego miejsca, a w turnieju finałowym zagrają także TTT Ryga, Astana Tigers i Tsomki Mińsk. Final Four w Rydze odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia.

Basket: Skerović 16, A. Bibrzycka 18, Johnson 16, M. Bibrzycka 5, Troina 5 oraz Suknarowska 5, Podgórna 3, Kotnis 1, Rembiszewska 0

Tsmoki: Jones 7, Murauskaia 15, Hasper 18, Gutkauskaite 14, Paugaite 9 oraz Iwaszczanka 5, Pankowa 3, Ziuzkowa 2, Urbanowicz 0, Kress 0, Stsiapanawa 0